Pierwsza aplikacja Apple na Androida już dostępna – Move to iOS

Dziś została upubliczniona aktualizacja do iOS 9, który dodaje nam masę nowych funkcji. To jednak nie koniec nowości – od teraz możemy pobrać aplikację „Move to iOS”, która pozwala nam na szybkie przenoszenie danych z urządzeń działających w oparciu o system operacyjny Android.

Reklama

Aplikacja Move to iOS jest już dostępna w sklepie Google Play. Pozwala ona na przeniesienie z urządzeń z Androidem na sprzęty z systemem iOS w prosty sposób najważniejszych rzeczy. Są to kontakty, wiadomości, zdjęcia, filmy, zakładki w przeglądarce internetowej, informacje o kontach mejlowych, wydarzenia w kalendarzu czy tapety.

Aplikacja działa z większością urządzeń z Androidem w wersji 4.0 lub nowszej. Obsługa jest banalnie prosta – wystarczy zainstalować program, zaakceptować zasady a następnie przejść do sekcji „konfiguracja iPhone’a” i zaznaczyć opcję „przenieś dane z Androida”. Następnie zostaniemy poproszeni o podanie kodu, który umożliwi nam przeniesienie wybranych przez nas danych.

Myślę, że ta aplikacja jest bardzo przydatnym narzędziem do szybkiego dostosowywania nowego urządzenia z iOS do naszych potrzeb na podstawie tego, co mieliśmy w poprzednim smartfonie/tablecie z Androidem. Brawo Apple!

Źródło: macrumors