Philips I966 Aurora to dobry przykład, że teraz czeka nas moda na ekrany Quad HD

Moda na urządzenia z ekranami o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli zaczyna się szybko rozrastać i w 2015 roku prawdopodobnie większość flagowych phabletów czołowych producentów będzie mogło się pochwalić takimi wyświetlaczami. Jednak już teraz jest ich coraz więcej, a kolejnym jest Philips I966 Aurora.

Od razu zaznaczę, że nie zobaczymy na pewno tej wersji phabletu na naszym rynku. Pracuje on pod kontrolą systemu przeznaczone tylko na rynek chiński, czyli  YunOS (Aliyun OS). Jednak i tak warto mu się przyjrzeć, ponieważ pokazuje on, że moda na tak ogromną rozdzielczość zaczyna być coraz bardziej widoczna.

Reklama

Philips I966 Aurora to 5,5-calowe urządzenie, które – jak już wspominałem – zostało wyposażone w ekran Quad HD (2560 x 1440 pikseli). Nie jest jednak jego jedyny mocny punkt, ponieważ za moc odpowiada w nim 4-rdzeniowy procesor Snapdragon 801 o taktowaniu 2,5 GHz oraz 3 GB pamięci operacyjnej RAM. Znajdziemy w nim również 32 GB pamięci wbudowanej, 20,7-megapikselowy aparat od Sony z podwójną diodą LED, 8 mpix na przednim panelu, łączność LTE oraz baterię o pojemności 3000 mAh. Jego cena to, w przeliczeniu, około 600 dolarów.

Trudno jest mi ocenić jednoznaczne sensowność takich ekranów w phabletach. Z jednej strony rozdzielczość FullHD jest na tyle duża, że obraz już jest niesamowicie ostry. Jednak gdy patrzyłem na ekran w LG G3 to muszę przyznać, że zrobił on na mnie niesamowite wrażenie. Waszym zdaniem rozdzielczość 2K ma sens na tak małych wyświetlaczach?