Były menadżer Xboxa, Phil Harrison, dołącza do Google. Firma zbiera swój Dream Team dla gier AR? | Tabletowo.pl

Były menadżer Xboxa, Phil Harrison, dołącza do Google. Firma zbiera swój Dream Team dla gier AR?

Dołącz do dyskusji 0

Phil Harrison to prawdziwy weteran gier komputerowych. Całe lata oddał ekipie Sony PlayStation, szefował działom w Xboxie od Microsoftu, a teraz zatrudniło go konsorcjum Alphabet, któremu podlega Google. Czyżby gigant z Mountain View rekrutował generałów na wojnę producentów sprzętu do rozszerzonej rzeczywistości?

Phil pochwalił się na swoim profilu na Twitterze, że został przyjęty do Google na stanowisko wiceprezesa Google ds. Sprzętu. Będzie współpracował z przewyższającym go rangą Rickiem Osterlohem, który zajmuje pozycję szefa Działu Sprzętowego. Nie wiadomo dokładnie, czym będzie zajmował się Harrison.

Zespół Osterloha projektuje Pixele, Chromebooki, inteligentne głośniki Google Home oraz zestawy wirtualnej rzeczywistości Daydream. Wydaje się to być idealne miejsce dla Harrisona, który zjadł zęby na branży gier. Jego doświadczenie zapewne przyda się do pracy nad wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości.

Według specjalistów, Google jest bardzo agresywne, jeśli chodzi o działania związane z grami – między innymi dotyczącymi Daydream – ale też równie niezorganizowane. Firmie potrzebny jest człowiek, który wziąłby tego byka za rogi i poprowadził rozwój sprzętu w kierunku gier, wykorzystując potencjał drzemiący w smartfonach i goglach Daydream. Może Phil zostanie właśnie takim człowiekiem.

Phil Harrison spędził około 15 lat nadzorując różne działy w PlayStation od Sony, przez rok był prezesem Atari, a później przez trzy lata zarządzał produkcją Xboxa w Europie. W 2015 roku opuścił Microsoft by skupić się na rozwijaniu gier w wirtualnej rzeczywistości. Teraz, jako szycha w Google, może pociągnąć dział sprzętowy tego giganta w ciekawym kierunku. Przyjdzie jeszcze nam poczekać na ocenę jego pracy, ale sam fakt, że Google interesuje się mocno branżą rozrywki interaktywnej, pokazuje, że nie zamierza zostawać w tyle za Apple i Amazonem, którzy również zbroją się na wojnę o dominację w VR i AR.

źródło: Gadgets360
zdjęcie tytułowe: By Official GDC (_TXT8702) [na licencji CC BY 2.0]

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona