PengPod - Android i Linux w jednym stali domu - Tabletowo.pl
Ważne

PengPod – Android i Linux w jednym stali domu

Tabletowo.pl PengPod - Android i Linux w jednym stali domu Ciekawostki Koncepcje Nowości

Jesteś miłośnikiem otwartego oprogramowania i chciałbyś mieć możliwość eksperymentowania ze swoim urządzeniem? PengPod to tablet dla Ciebie. Urządzenie sprzętowo niczym wyjątkowym się nie wyróżnia i należy do grupy niskobudżetowych produktów. O jego wyjątkowości świadczy jednak zainstalowana na urządzeniu konfiguracja pozwalająca na uruchomienie Androida 4.0 lub Linuxa z systemem KDE Plasma Active.

Projekt powstał w ramach platformy crowdfundingowej Indiegogo.com, gdzie grupa zainteresowanych osób może zafundować wytworzenie zaproponowanej koncepcji.  Dostępnych ma być kilka konfiguracji urządzenia, w tym:

  • PengPod713: 7” tablet z procesorem ARM A13, 512MB RAM, 4GB dysk dla osób które wpłacą 100 dolarów,
  • PengBox: mini PC z 1GB RAM, 4GB dysk za około 110 dolarów,
  • PengBook: 10″ netbook z procesorem A10, 1GB RAM, 8GB dysk za około 160 dolarów.

Aby projekt mógł ruszyć, pomysłodawcy muszą zebrać 49 tysięcy dolarów – mają na to czas mniej więcej do grudnia. Zapraszam do oglądania wideo poniżej, gdzie możemy zobaczyć urządzenie w działaniu, a wszystkich zainteresowanych do wsparcia inicjatywy.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona