Złóż komputer na konsoli! PC Building Simulator już na PS4, Xbox One oraz Switch

Złóż komputer na konsoli! PC Building Simulator już na PS4, Xbox One oraz Switch

PC Building Simulator, niezwykła gra rumuńskiego dewelopera Claudiu, jest już dostępna w konsolowej wersji. Od teraz zarówno pecetowcy jak i konsolowcy mogą sprawdzić swoje umiejętności w składaniu wymarzonego komputera. Co więcej, gracze mogą skorzystać z całego arsenału przeróżnych komponentów od takich firm jak AMD, Gigabyte, Asus, Corsair czy Nvidia.

Pomysł na zabawę w budowę własnego komputera wydaje się dość banalny, ale jak się okazuje – może przynieść mnóstwo satysfakcji. Na czym to wszystko polega? Na początku gry dostajemy pustą obudowę, w której zamieszczamy poszczególne komponenty. Musimy tam zmieścić płytę główną, kartę graficzną, procesor, zasilacz i wszystkie inne potrzebne podzespoły.

To jednak nie koniec, bo po złożeniu naszego wymarzonego PC, musimy go jeszcze podłączyć – czeka nas więc łamigłówka z kabelkami. Podczas zabawy przeklikujemy się pomiędzy paroma okienkami menu, rozbudowując nasz PC o kolejne elementy.

Claudiu stworzyło świetnie oceniany symulator, który przysporzył mu nie lada popularności. Na uwagę zasługuje tutaj fakt, że wspomniany deweloper stworzył tę grę w pojedynkę i dogadał się z firmami poszczególnych urządzeń, aby użyczyły mu wizerunku swoich produktów. Dzięki temu gracze mogą złożyć komputer z podzespołów takich marek jak Corsair, AMD, Nvidia, Asus, Gigabyte, MSI, Arctic czy Zotac.

Złóż komputer na konsoli! PC Building Simulator już na PS4, Xbox One oraz Switch

PC Building Simulator to zarówno dobry program treningowy dla osób chcących nauczyć się sztuki składania komputera, jak i gratka dla pasjonatów, którzy podzespołami lubią się po prostu bawić.

Ja z PC Building Simulator miałem styczność kilka miesięcy temu. Grę pokazał mi mój brat i choć podzespoły komputera nie należą do moich pasji, to wciągnąłem się zabawę na dobrych kilka godzin. I wiecie co? Z tej symulacyjnej rozgrywki można naprawdę sporo wynieść. Jeśli jeszcze nie próbowaliście, a ciekawią Was takie tematy, to koniecznie zapoznajcie się z tą produkcją bliżej.

Gra początkowo trafiła na PC, ale już teraz mogą się nią cieszyć także użytkownicy konsol PS4, Switch i Xbox One – jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało.

Źródło: engadget.com