Apple Pay iOS

PayU wprowadza możliwość płatności poprzez Apple Pay

Na wprowadzenie Apple Pay do Polski użytkownicy sprzętu giganta z Cupertino musieli trochę poczekać. W końcu jednak ta chwila nastała i korzystanie z tego rozwiązania umożliwiają w naszym kraju kolejne firmy. Sukcesywnie wydłuża się lista banków, a w dniu dzisiejszym o możliwości wykorzystania elektronicznego portfela poinformowało PayU.

O tym, że firma przygotowuje się do wprowadzenia Apple Pay, jej przedstawiciele informowali już kilkanaście tygodni temu. Wszystko wskazuje na to, że proces wdrażania nowego rozwiązania dobiegł już końca, ponieważ możliwość realizowania płatności w ten sposób pojawiła się na pierwszych portalach współpracujących z PayU.

Serwis nową funkcję do wdrożenia udostępnił swoim partnerom pod koniec września. Pierwszymi witrynami, na których udało się ten proces doprowadzić do końca, są strony zajmujące się działalnością charytatywną – siepomaga.pl i ratujmyzwierzaki.pl. To, czy Apple Pay działa tam poprawnie, potwierdza już Paweł Okopień z serwisu imagazine.pl, który na własnej skórze przetestował nową funkcję.

fot. imagazine.pl

Pojawienie się Apple Pay na tych dwóch portalach to zapewne dopiero początek. Możemy się spodziewać, że wprowadzenie tego rodzaju płatności przez kolejnych partnerów jest wyłączenie kwestią czasu. Im więcej jest możliwości przelania pieniędzy, tym większa jest szansa na powodzenie organizowanej akcji czy przyciągnięcie do siebie klientów. Podobną sytuację obserwujemy przecież wśród banków. Systematycznie docierają do nas informacje o tym, że kolejne z nich umożliwiają swoim klientom korzystania z Apple Pay.

PayU prawdopodobnie nie będzie zresztą jedynym tego typu serwisem, który umożliwi swoi partnerom realizowanie płatności za pomocą Apple Pay. Jak wynika z doniesień, które można znaleźć w sieci, podobne rozwiązania przygotowują również Przelewy24 i PayLane.

Źródło: imagazine.pl (1), (2)