fot. Google

PayPal w pełni integruje się z Google Pay. Na początek w Stanach

Wszyscy, którym zdarza się przez internet kupować produkty z zagranicy, zapewne doskonale znają platformę PayPal. Nie wiem jak Was, ale mnie zawsze irytuje procedura zakupu czegokolwiek za jej pomocą, bo za każdym razem należy zalogować się do konta, aby potwierdzić zakup. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych zażegnają ten problem – do końca roku otrzymają możliwość płacenia kontem PayPal bez logowania, a wszystko dzięki integracji z Google Pay.

O czym warto wiedzieć na początek to fakt, że w USA istnieje możliwość płacenia zbliżeniowo za pomocą konta PayPal. Teraz firma chce iść o krok dalej i dzięki integracji z Google Pay dodatkowo ułatwić bezgotówkowe życie Amerykanów (niektórzy twierdzą nawet, że część użytkowników zrezygnuje ze swoich kont bankowych na rzecz takiego tandemu). Gdy konto PayPal zostanie połączone z jakąkolwiek usługą Google, automatycznie, w każdej usłudze, będzie możliwość płatności PayPalem. Największym atutem takiego połączenia ma być wyeliminowanie logowania do konta – płatność będzie realizowana za pomocą jednego kliknięcia.

fot. PayPal

Dla obu firm taka współpraca jest na rękę. Według Google podniesie to wygodę konsumentów, którzy będą mogli realizować wszystkie płatności szybko i z jednego konta. PayPal natomiast czerpie zyski z realizowanych dziennych płatności przez użytkowników, a takie połączenie – tu chyba nikt nie ma wątpliwości – zdecydowanie zwiększy dzienny obrót.

Niestety, na razie nie wiadomo, czy w Polsce pojawi się możliwość integracji konta PayPal z usługami Google. Mam jednak nadzieję, że wkrótce taka opcja do nas dotrze, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się bardziej zaawansowanym Google Pay.

Źródło: The Verge