Dzięki Pay with Google finalizowanie zakupów ograniczy się do jednego tapnięcia | Tabletowo.pl

Dzięki Pay with Google finalizowanie zakupów ograniczy się do jednego tapnięcia

Dołącz do dyskusji 0

Google na poważnie podeszło do tematu płatności mobilnych. Koncern z Mountain View ma już w swoim portfolio dwie usługi, Android Pay i Tez, a teraz dołącza do nich kolejna, Pay with Google. Dzięki niej zakupy, dokonywane za pośrednictwem urządzenia mobilnego z Androidem, mają być jeszcze przyjemniejsze.

Jeżeli nie każdy, to na pewno większość osób chociaż raz kupiła coś w internecie. Dzięki smartfonom i tabletom można to robić praktycznie wszędzie – oczywiście pod warunkiem, że ma się dostęp do sieci. Jest to proste i wygodne, chociaż w przypadku korzystania czy to z dedykowanej aplikacji, czy z przeglądarki bardzo często pojawia się ten sam problem – trzeba za każdym razem wpisywać ręcznie adres i dane swojej karty płatniczej, aby zapłacić.

Google postanowiło coś z tym zrobić i z myślą o jeszcze większej wygodzie użytkowników urządzeń z Androidem stworzyło usługę Pay with Google. Koncern z Mountain View zapowiedział ją już podczas majowej konferencji I/O 2017, ale dopiero dziś została ona oficjalnie udostępniona. Zasada jej działania jest banalnie prosta: kiedy klient będzie dokonywał zakupu za pośrednictwem swojego smartfona lub tabletu, sprzęt zaproponuje mu zapłacenie podpiętą do konta Google kartą.

Jedyny warunek, jaki trzeba spełnić, to właśnie dodanie wszystkich informacji na jej temat. Nie ma jednak znaczenia, czy zrobi się to w YouTube, Sklepie Play czy Android Pay. I raz wystarczy, ponieważ dane zostają zapisane w bazie. Dodatkowym udogodnieniem jest to, że przy wyborze opcji Pay with Google automatycznie uzupełniany jest również adres klienta, więc cały proces finalizacji zamówienia ogranicza się właściwie do jednego tapnięcia.

Jeżeli tak samo, jak mnie, podoba Wam się usługa Pay with Google, to niestety muszę Was zmartwić, że obecnie nie jest ona dostępna w Polsce. Jej pojawienie się w naszym kraju zależy jednak od chęci webmasterów i deweloperów, którzy muszą dodać do swojego produktu kilka linijek kodu. Koncern z Mountain View gorąco do tego zachęca i udostępnia niezbędne narzędzia wszystkim zainteresowanym oraz obiecuje, że metoda ta jest całkowicie bezpłatna.

Ja osobiście lubię takie udogodnienia, ponieważ nie cierpię za każdym razem uzupełniać wszystkich potrzebnych danych. Nawet, jeśli da się je później zapisać i wykorzystać przy kolejnych transakcjach – bo mimo wszystko ten pierwszy raz trzeba to zrobić. A jest to dość uciążliwe, gdy kupuje się rzeczy na różnych stronach i w aplikacjach. Z tego powodu mam szczerą nadzieję, że Zapłać z Google wcześniej niż później pojawi się także w Polsce.

Źródło: Google

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona