Paweł Jumper w Cyberpunk 2077? O k***a, rzeczywiście!

Co łączy Raciniewo w gminie Unisław z Night City? Nie tyle co, a kto. Sam Paweł Jumper, którego twórcy Cyberpunka 2077 postanowili upamiętnić w formie easter egga.

Kim jest Paweł Jumper?

Tym, którym pseudonim Paweł Jumper nic nie mówi, krótko opowiem jego historię. To (w momencie powstania osławionego nagrania) młodzieniec, który wraz z kolegą, postanowił nagrać swój, być może, pierwszy popis kaskaderski – skok z rampy o wysokości ponad jednego metra, na leciwym, zwykłym rowerze górskim.

Film uwieczniający popis Pawła Jumpera doczekał się wielu milionów wyświetleń, stając się, swego czasu, niechlubnym symbolem rozrywki najniższych lotów na portalu YouTube.

W 2020 roku, nagranie doczekało się rekonstrukcji, dzięki zastosowaniu oprogramowania wykorzystującego Sztuczną Inteligencję. Jej efektem jest możliwość oglądania popisu naszego bohatera w rozdzielczości 4K. Cyfrowa rekonstrukcja pozwoliła, między innymi, uwidocznić rysy twarzy Pawła Jumpera, co z pewnością mu się nie spodobało (sam Paweł Jumper, wbrew pogłoskom o śmierci, jest dziś dorosłym mężczyzną, który wcale nie ma ochoty wracać do niechlubnego rozdziału ze swojej młodości).

https://www.youtube.com/watch?v=VO4fHjPl708

Dawaj Maniek, to już się kameruje!

Pogłoski o śmierci Pawła Jumpera rozwiałem, ponieważ w grze Cyberpunk 2077 możemy spotkać… ciało postaci, którą nazwano Pablo Jumper. Tuż obok niego, spoczywa cyberpunkowa wizja jego „bolida” (pisownia nawiązująca do treści filmu), który można było nabyć dzwoniąc pod 0-700.

Pablo Jumper fot. CD Projekt
Pablo Jumper fot. CD Projekt

W leżącym obok plecaku, znajdujemy informację o tym, że Pablo Jumper podjął wyzwanie swojego protoplasty i również postanowił zarejestrować wiekopomny materiał. O ile jednak w przypadku Pawła z Raciniewa, popis głupoty zakończył się – na szczęście – tylko poważnymi stłuczeniami, tak Pablo z Night City stracił życie.

Bolid z 0-700 fot. CD Projekt
Bolid z 0-700 (fot. CD Projekt)

Ciało Pablo Jumpera, bolid oraz plecak z notatką można znaleźć w południowym Heywood. Dokładna lokalizacja, oraz treść wiadomości, dla tych, którzy nie posiadają własnej kopii gry, dostępna jest w poniższym filmie.

https://www.youtube.com/watch?v=gQ8UCJKUXKM

Co dalej ze słynną rampą? Będzie skatepark!

Od skoku Pawła Jumpera minęło już 10 lat, a do śmierci Pablo Jumpera pozostało 57 lat. Co przez ten czas stanie się z rampą w Raciniewie? Powstanie tam skatepark im. Pana Pawła Jumpera, i to żaden fake news!

O podjętych krokach do realizacji celu poinformował wójt gminy Unisław – Kuba Danielewicz. Kilka dni temu spotkał się z dyrekcją Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Bydgoszczy, do którego należy teren z rampą. Wójt złożył wniosek o przekazanie ziemi pod budowę zbiornika przeciwpożarowego, świetlicy wiejskiej i wspomnianego skateparku. W taki oto sposób młodzieńczy wygłup zostanie utrwalony w pamięci przyszłych pokoleń.

https://www.facebook.com/kuba.danielewicz.5/posts/10208052308180974