Blizzard ma się czego bać! Path of Exile 2 i Path of Exile Mobile zapowiedziane

W zeszły weekend odbył się ExileCon 2019, na którym firma Grinding Gear Games zapowiedziała dwie nowe gry. Fani Path of Exile mają na co czekać — doczekają się zarówno nowej kampanii, jak i odsłony mobilnej. Czy tylko ja tu widzę podobieństwo do BlizzConu?

W 2013 roku zadebiutowało Path of Exile — gra free-to-play, która pokazała, jak zrobić produkcję z uczciwym darmowym modelem biznesowym i jednocześnie osiągnąć ogromny sukces. Po latach tytuł ten nadal cieszy się dużą popularnością i uznaniem, a nawet doczekał się wersji na PlayStation 4 i Xbox One. Teraz pora na jego kontynuację i odsłonę mobilną.

Path of Exile 2

Niech nie zmyli Was „dwójka” w tytule — to nie tyle osobna gra, a ogromna aktualizacja, co fani na pewno przyjmą z radością. Zarówno pierwsza, jak i druga część (a raczej kampania) Path of Exile będzie dostępna w jednym kliencie gry, co – jak możecie się domyślić – oznacza, że wszystkie kupione przez nas przedmioty będą dostępne w obydwu tytułach.

Czego można się spodziewać? Ulepszonej oprawy graficznej (z naciskiem na nowe oświetlenie i fizykę), mnóstwa nowych przedmiotów, przemodelowania niektórych mechanik i przede wszystkim nowej historii, która dzieje się 20 lat po pierwszej kampanii Path of Exile. Wszystko ma się składać z 7 aktów, a do naszej dyspozycji zostanie oddane aż 19 nowych klas! Ważną informacją jest to, że obydwie kampanię będzie łączył jeden endgame. Więcej informacji zostanie ujawnionych z czasem.

Kiedy można się spodziewać nadejścia Path of Exile 2? Wersja beta ma pojawić się pod koniec 2020 roku. Pełna wersja ma zaś zadebiutować w 2021 roku. Jest już nawet pierwszy gameplay!


Path of Exile Mobile

Pomysł na tę grę jest jasny — bezkompromisowe przeniesienie Path of Exile na urządzenia mobilne. Co ważne, oznaczałoby to zachowanie bardzo uczciwego modelu biznesowego — czyli czegoś, z czym gry free-to-play na smartfony i tablety mają problem. Oczywiście takie rzeczy, jak długość pojedynczej rozgrywki czy sterowanie i oprawa graficzna, zostaną odpowiednio przemodelowane z myślą o małych ekranach dotykowych. Na razie wszystko zapowiada się bardzo ciekawie i wyczekujemy dalszych informacji.

Twórcy nie podzielili się nawet przybliżoną datą premiery ze względu na wczesny etap produkcji. W sieci można jednak już znaleźć pierwsze zapisy rozgrywki z mobilnej odsłony.

Czekacie na Path of Exile 2 i Path of Exile Mobile? Uważacie że gry te mają szanse z Diablo IV i Diablo Immortal?

Źródło: pathofexile.com, YouTube (1), (2)