Paski Mode dla Android Wear – zmieniaj, kiedy chcesz | Tabletowo.pl

Paski Mode dla Android Wear – zmieniaj, kiedy chcesz

Dołącz do dyskusji 0

Paski dołączane do smartwatchy nie zawsze imponują trwałością czy estetyką. O ile użytkownik zwykle ma dziesiątki możliwości wyboru tarczy zegara, o tyle zmiana wyglądu zewnętrznego to już trudniejsza sprawa. Google wychodzi tym potrzebom naprzeciw.

Nosząc na ręce tradycyjny zegarek, zmiana paska jest dość prosta, a to dzięki najnormalniejszym teleskopowym złączom. Zwykle jednak w tym celu udajemy się do zegarmistrza. Inteligentne zegarki napotykają tu pewną przeszkodę, bo nie wszystkie posiadają tradycyjne teleskopy. Apple ma w swoim Watch’u własne złącze a Samsung wprowadził w tym celu adapter, ale co z resztą zegarków, chodzących na Android Wear?

Google zaprezentowało nowy format pasków, które można szybko wymieniać. Linia MODE to standard produkcji, wyznaczający jak powinien wyglądać system mocowania. Dzięki temu bardzo szybko można zmienić styl urządzenia. Zmieniając tarczę, robimy to głównie dla siebie, bo i tak efekty są widoczne głównie dla nas. Szybka wymiana paska będzie znakomitą okazją do tego, by smartwatche zyskały nieco na stylu i stały się funkcjonalnymi dodatkami. Zawsze będziemy mieli możliwość dostosować pasek do tego, co robimy – czy idziemy pobiegać, czy wybieramy się do pracy.

Android-Wear-Mode

Z programu pasków MODE skorzysta na początek 12 zegarków z Android Wear, gdyż nie wszystkie są kompatybilne z nowym standardem mocowań. Modele, do których nie doczepimy nowego paska to: LG Watch Urbane (2. gen.), Moto 360 (1. gen.), Moto 360 Sport i Sony SmartWatch 3. Reszta posiada teleskopy, zatem będzie można zabawić się kolorami.

Google nie zawłaszcza sobie pomysłu, bo konstrukcja jest udostępniona na zasadzie open source. Oznacza to, że za niedługo na pewno znajdzie się wiele producentów akcesoriów, którzy będą chcieli zarobić na nowym rozwiązaniu. I jest to dobre, bo dzięki temu zyskamy szerszy wybór gadżetów. Jak na razie paski MODE kosztują niespełna 50$ w wersji silikonowej i prawie 60$ w odmianie skórzanej.

żródło: android.com

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona