Partnerstwo partnerstwem, ale umowy pomiędzy Microsoftem a bankiem Pekao S.A. się nie spodziewałem | Tabletowo.pl

Partnerstwo partnerstwem, ale umowy pomiędzy Microsoftem a bankiem Pekao S.A. się nie spodziewałem

Dołącz do dyskusji 0

Partnerstwa w świecie technologii to dosyć częste zjawisko – wskazać moglibyśmy tutaj chociażby takie duety, jak Huawei i Leica, Nokia i Carl Zeiss czy… Tabletowo i Media Expert. Są jednak takie zestawienia, które nie śniły mi się nawet w najbardziej geekowskich snach. Na przykład Bank Pekao SA właśnie podpisał strategiczne partnerstwo z Microsoftem. Powołując się na klasyka – a komu to potrzebne? a dlaczego?

Nietrudno się domyślić, że specyficzne porozumienie zostało zawarte nie bez powodu. Ideą przyświecającą partnerstwu jest wspólna realizacja programu „Cyfrowe podróże” zainicjowanego przez bank. Projekt w założeniu ma wspierać rozwój gospodarczy Polski na drodze aktywnego wspierania cyfryzacji (tudzież, idąc za źródłem, digitalizacji) społeczeństwa oraz przedsiębiorstw.

Klienci Banku Pekao SA mogą już korzystać z BLIK-a

Umowa zawarta pomiędzy przedsiębiorstwami opiera się na trzech głównych filarach, czyli celach, do których dążyć będą obie strony porozumienia. Pierwszą z nich jest Cyfrowe Społeczeństwo – ideą tej części jest wspieranie ludzi, zwłaszcza uczniów i studentów, przy przechodzeniu do świata rozwiązań cyfrowych. Drugą inicjatywą biznesową jest Cyfrowa Transformacja MŚP, zgodnie z którą małe i średnie przedsiębiorstwa mają mieć ułatwiony dostęp do narzędzi cyfrowych i chmurowych. Ostatnią już składową programu jest Cyfrowa Edukacja, która ma obejmować zarówno przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych w każdym wieku. Nietrudno się domyślić, że Pekao chce podjąć się tego zadania wykorzystując relacje ze swoimi klientami.

Jak można ująć to porozumienie krótko i zwięźle? Promocja i propagowanie rozwiązań cyfrowych i chmurowych. Zadaniem Microsoftu w tym duecie jest dzielenie się swoją wiedzą na temat projektów z całego świata, a także udostępnić bankowi technologie takie, jak Internet Rzeczy czy analityka biznesowa. Nietrudno domyślić się, że z punktu widzenia konsumenta, gigant z Redmond jest wyłącznie patronem projektu.

A co na ten temat mówi Michał Krupiński, Prezes Zarządu Banku Pekao S.A.?

Bank Pekao S.A. jako lider bankowości dla firm i czołowy bank detaliczny czuje się odpowiedzialny za wsparcie swoich klientów w tym procesie. Dlatego łączymy siły z firmą Microsoft, jednym z globalnych liderów gospodarki cyfrowej i wspólnie będziemy oferować klientom nie tylko profesjonalną wiedzę, ale także najnowsze rozwiązania produktowe

Doniesienia z ostatnich miesięcy wskazują, że bank z żubrem rzeczywiście ma spory udział w propagowaniu najnowszych technologii w sferze bankowości. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na nowości wprowadzane przez Pekao i mieć nadzieję, że będą one na tyle interesujące, że konkurencja sięgnie po podobne rozwiązania ;).

źródło: Microsoft

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona