ANAFI – nowy dron od Parrot z kręceniem wideo w 4K

Korzystanie z dronów jeszcze kilka lat temu dla wielu z nas było zupełną abstrakcją. Dziś te urządzenia często służą nam do profesjonalnych zastosowań, lub po prostu korzystamy z nich dla zabawy. Jeśli poszukujecie drona o naprawdę sporych możliwościach w zakresie nagrywania materiału wideo, to z pewnością spodoba się Wam Parrot ANAFI. Przyjrzyjmy się mu nieco bliżej.

Koncern Parrot zabrał się ostatnio za reorganizację działu związanego z projektowaniem dronów. Największy „boom” na tego typu urządzenia mamy już chyba za sobą. Są to jednak ciągle ciekawe propozycje dla wszystkich fanów wykonywania niestandardowych ujęć fotograficznych, czy nagrywania spektakularnych materiałów wideo.

Parrot ANAFI to składany dron, którego będziemy mogli zabrać ze sobą totalnie wszędzie. Producent wyposazył go w kamerę o rozdzielczości 21 MP oferującą nagrywanie wideo w rozdzielczości 4K z funkcją HDR przy 100 Mbps. Do niewątpliwych zalet drona można zaliczyć bezstratny zoom 2.8X.

Nieco rozczarowuje czas pracy drona na jednym ładowaniu. Jest to skromne 25 minut. Urządzenie jednak możemy ładować chociażby z powerbanka przez port USB-C. Zasięg lotu Parrot ANAFI to natomiast (jak podaje producent) 4 km. Teoretycznie dron ma oferować nam ultra cichą pracę. Byłaby to miła odmiana w stosunku do wielu uporczywie „brzęczących” urządzeń tego typu. Jak będzie to wyglądało w praktyce? Okaże się za jakiś czas, gdy pojawią się pierwsze testy ANAFI.

Do drona Parrot ANAFI dołączony zostanie fizyczny kontroler. Warto jednak zaznaczyć, że sprzęt ten otrzyma też dedykowaną aplikację na smartfony. Zaoferuje ona użytkownikom funkcje takie, jak śledzenie wizualne oparte na sztucznej inteligencji, autoportrety dronowe, automatyczne uwiecznianie krajobrazów, nagrywanie wideo w trybach slow motion i hyperlapse. Z pewnością będzie dostępna za darmo zarówno dla użytkowników iOS, jak i Androida.

Niewątpliwie Parrot ANAFI może okazać się świetnym gadżetem dla wielu z nas. Urządzenie zarówno od strony wizualnej, jak i technicznej prezentuje się świetnie. Na półkach sklepowych ma zadebiutować 1 lipca. Jego sugerowana cena to 699 dolarów. Nie wiadomo jeszcze jak będzie wyglądała kwestia dostępności drona w Polsce.

https://www.tabletowo.pl/2017/10/25/parrot-pro-dla-rolnikow-strazakow/

Źródło: ParrotEngadget