Chciałbyś odwiedzić park rozrywki Disneya? Teraz możesz to zrobić za pomocą Google Street View 18

Chciałbyś odwiedzić park rozrywki Disneya? Teraz możesz to zrobić za pomocą Google Street View

Google Street View to usługa, która ułatwia życie Amerykanom od niemal 11 lat, a już niedługo będziemy mogli obchodzić piątą rocznicę jej wejścia do Polski. Wciąż jednak uwadze niektórych umyka fakt, że gigant z Mountain View nie ogranicza się wyłącznie do publicznych dróg. Dzisiaj na przykład pojawiły się tam wszystkie amerykańskie parki Disneya.

Google już od jakiegoś czasu udostępnia użytkownikom usługi Street View różnego rodzaju smaczki – ot, chociażby możliwość zwiedzenia Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Niektóre z nich to prawdziwe ciekawostki dla dużych chłopców, nierzadko interesujących się danym tematem. Teraz jednak przygotowano coś, co ucieszy nie tylko niektórych dorosłych, ale również dzieciaki.

Chciałbyś odwiedzić park rozrywki Disneya? Teraz możesz to zrobić za pomocą Google Street View 19

Prawdopodobnie większość najmłodszych marzy o zwiedzeniu dowolnego parku rozrywki Disneya. Niestety, dla Polaków jest to niemała wyprawa, bowiem najbliższy z nich znajduje się w Paryżu (dokładniej rzecz ujmując, 30 kilometrów od stolicy Francji są się dwa parki tematyczne, sygnowane tym nazwiskiem). Trudno zatem dziwić się rodzicom, którzy nie są w stanie zorganizować takiej wycieczki – nie tylko ze złośliwości  względów finansowych, ale również logistycznych. A co gdyby takie miejsce (i to w wydaniu amerykańskim!) dało się odwiedzić kompletnie za darmo, w dowolnym momencie, i to bez ruszania się z domu?

Google udostępnił dzisiaj w usłudze Street View możliwość spaceru po jedenastu parkach rozrywki Disneya na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Oczywiście zwiedzenia bez ruszania się z domu to w gruncie rzeczy określenie żartobliwie, ponieważ nie da się w ten sposób skorzystać z jakichkolwiek atrakcji i wątpię, aby nawet niezbyt rozgarnięty młody człowiek dał się nabrać na taki fortel ;). Ale jak to mówią – lepsze zdjęcie w garści, niż Disneyland na dachu.

Chciałbyś odwiedzić park rozrywki Disneya? Teraz możesz to zrobić za pomocą Google Street View 20
Wirtualna wizyta w Disney’s Hollywood Studio

Warto zwrócić uwagę na fakt, że cała akcja została najprawdopodobnie zaplanowana już dawno temu – według podpisu w prawym dolnym rogu, powyższe zdjęcie zostało wykonane w lutym 2016 roku, a więc czekało na publikację ponad dwa lata.

To co, jesteście chętni na mały spacer po świecie Disneya? Przed własnym biurkiem nikt nie będzie się śmiał, że jesteście na to za duzi – obiecuję!

źródło: Blog Google dzięki TechCrunch
grafika: Pixabay, Disney Addicts