Panasonic Toughpad FZ-A2 – ultrawytrzymały tablet dla wymagających | Tabletowo.pl

Panasonic Toughpad FZ-A2 – ultrawytrzymały tablet dla wymagających

Dołącz do dyskusji 0

Panasonic specjalizuje się w produkcji wytrzymałych na czynniki zewnętrzne tabletów. W jego portfolio znaleźć możemy ich już co najmniej kilka, lecz na rynek wciąż wypuszczane są kolejne urządzenia. Na początku tego roku zadebiutował 12,5-calowy Toughpad FZ-Q1. Teraz przyszła pora na 10-calowy Toughpad FZ-A2.

Podobnie, jak i poprzednio prezentowane urządzenia z tej serii, także i to skierowane jest do klienta biznesowego. Co ciekawe, wśród grup docelowych wymienia się nie tylko pracowników warsztatów samochodowych, ale również osoby zatrudnione w przemyśle turystycznym i wszystkie, pracujące w terenie, którym taki sprzęt jest niezbędny do wykonywania obowiązków (lub znacznie ułatwi ten proces). Jak więc widać, Toughpad FZ-A2 przeznaczony jest dla naprawdę wszystkich.

Pod względem specyfikacji technicznej mamy tu do czynienia z 10,1-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości Full HD (1920×1200), który zapewnia doskonałą widoczność również na zewnątrz (800cd/m2) i może być obsługiwany zarówno „gołym” palcem, jak i przyodzianym w rękawiczki, a także rysikiem pojemnościowym.

Sercem Toughpad FZ-A2 jest z kolei czterordzeniowy procesor Intel Atom x5-Z8550 1,44 GHz (2,4 GHz w trybie podwyższonej mocy) wraz z 4 GB RAM. Na pliki użytkownika przeznaczono natomiast 32 GB pamięci wewnętrznej eMMC, którą oczywiście można rozszerzyć przy pomocy karty microSD.

Toughpad FZ-A2

Panasonic Toughpad FZ-A2 oferuje również pełne zaplecze komunikacyjne i niezbędne porty oraz złącza: Bluetooth 4.2, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, GPS, USB 3.0 Type A, USB Typu C 3.1 z OTG, HDMI oraz – opcjonalnie – LTE. Nie zabrakło też aparatów – główny ma 8 Mpix i pojedynczą diodę doświetlającą LED, zaś o przednim napisano tylko tyle, że legitymuje się rozdzielczością Full HD.

Panasonic Toughpad FZ-A2 pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow, a wymienny akumulator ma pozwolić na 9 godzin ciągłej pracy. Nie można też zapominać, że tablet ma kurzo- i wodoszczelną obudowę (IP65) o grubości 16,4 mm i nie straszne mu upadki z wysokości do 1,2 metra.

Sprzedaż Toughpad FZ-A2 rozpocznie się w lipcu. Cena jest dość wysoka i została ustalona na 939 funtów brytyjskich + podatek.

Źródło: Panasonic

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona