Panasonic Toughbook CF-20 do zadań specjalnych

Panasonic Toughbook CF-20 do zadań specjalnych

Pokuszę się o stwierdzenie, że oferta firmy Panasonic jest zdecydowanie najbardziej wyspecjalizowana niż każdego innego producenta. W jej portfolio znajdziemy całe mnóstwo urządzeń do zadań specjalnych, które są niesamowicie odporne, dzięki czemu można je wykorzystywać w ekstremalnych dla zwykłego sprzętu warunkach. Taki jest również najnowszy sprzęt, Panasonic Toughbook CF-20, hybryda z Windowsem, która przez producenta określana jest mianem wzmocnionego notebooka z odłączanym ekranem.

Faktem jest, że parametrami bliżej mu do notebooka niż tabletowej hybrydy. Zacznijmy od 10,1-calowego wyświetlacza IPS o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, który charakteryzuje się jasnością maksymalną na rewelacyjnym poziomie 800 cd/m2, dzięki czemu nie ma mowy o najmniejszych trudnościach z czytelnością ekranu w ostrym słońcu. Jak przystało na sprzęt Panasonic, można go używać w rękawicach roboczych.

Za działanie urządzenia odpowiada procesor 6. generacji Intel Core m5-6Y57 vPro z Intel HD Graphics 515 i 8GB RAM oraz system Windows 10 Pro. W jego wnętrzu znajdziemy dysk SSD 256GB, kamerkę 2 Mpix, aparat 8 Mpix, LTE i GPS. Najciekawsze jest tu jednak zastosowanie dwóch akumulatorów – jednego w ekranie (dzięki czemu po odłączeniu go może działać jako pełnoprawny tablet), drugiego – w stacji dokującej, pod klawiaturą. Całość jest odporna na pyły i wodę, jest certyfikowana zgodnie z normą MIL-STD 810G.

Z urządzenia można korzystać w różnych trybach:

Ekran, dzięki wbudowanej baterii, po odłączeniu od jednostki bazowej samodzielnie pełni funkcję tabletu. Model można też wykorzystać jako klasyczny notebook oraz w trybie prezentacji, a dzięki wbudowanemu uchwytowi da się go nie tylko nosić na ramieniu, ale także zawiesić na ścianie. Ponadto urządzenie można podłączyć do specjalnej stacji dokującej dla pojazdów, która pozwala w pełni korzystać z jego funkcjonalności w czasie jazdy.

Gdybyście mieli wątpliwości co do grup docelowych, do których ma trafić Toughbook CF-20, Panasonic przychodzi nam z pomocą: model CF-20 został stworzony między innymi z myślą o dostawcach i operatorach mediów, technikach z sektora telekomunikacji, pracownikach mobilnych z branży ubezpieczeniowej, wynajmu samochodów i zarządzania flotą, jak również dla służb ratunkowych czy militarnych. Sprzęt waży 1,76 kg (sam tablet: ok. 0,95 kg).

Panasonic Toughbook CF-20 trafi do sprzedaży w styczniu w cenie zaczynającej się ok. 14,5 tysiąca złotych netto. Na sprzęt udzielana jest 3-letnia gwarancja.

źródło: informacja prasowa Panasonic