Panasonic Toughbook C2 z Windows 8 Pro i wzmocnioną obudową za 2950 dolarów

Panasonic Toughbook C2 z Windows 8 Pro i wzmocnioną obudową za 2950 dolarów 14

Urządzenia z Windows 8 Pro i RT już z reguły są drogie, ale kiedy producent zdecyduje się wyposażyć swój sprzęt w dodatki inne niż ekran i stacja dokująca z klawiaturą, ich ceny sięgają niebotycznych poziomów. Panasonic, twórca linii wzmacnianych komputerów Toughbook, zaprezentował swoje najnowsze dziecko: hybrydę Toughbook C2 z Windows 8 Pro.

12,5-calowy Toughbook może pochwalić się dobrą specyfikacją, ale nie zdobyłby pierwszej nagrodzie w konkursie piękności. Urodą ustępuje supercienkim ultrabookom, ale braki nadrabia wysoką wytrzymałością. Jak twierdzi producent, urządzenie może wyjść z niespełna 80-centrymetrowego upadku bez szwanku i nie przejąć się kilkoma filiżankami gorącej kawy wylanej na jego wykonaną z megnezowanego metalu obudowę.

Na karcie specyfikacji Touchbooka C2 znajdziemy 12,5-calowy, pięciopunktowy ekran dotykowy IPS, procesor Intel Core i5-3427U vPro, dwa porty USB 3.0, kamerę internetową HD, aparat cyfrowy 3 Mpix, Wi-Fi, opcjonalny modem 3G/LTE, NFC, czytnik SmartCard oraz akumulator pozwalający na przynajmniej 11 godzin pracy. Brzmi nieźle? Niestety, za przywilej z korzystania z Toughbooka C2 na co dzień przyjdzie Wam zapłacić dużo, bo prawie 2950 dolarów. Dedykowany wojsku, podróżnikom alpinistom, naukowcom i lekarzom działającym w terenie dotykowy komputer będzie dostępny w amerykańskich sklepach w grudniu.

via Engadget