Panasonic odświeża swój pancerny, hybrydowy laptop

Panasonic, jak wynika z raportu przygotowanego przez analityków VDC Research, osiąga najwyższą sprzedaż wytrzymałych tabletów i notebooków w Europie. Z tego powodu nie powinien dziwić fakt udoskonalania produktów, które są już na rynku – a to wszystko po to, żeby nie stracić tego dochodowego fragmentu tabletowego tortu.

Firma Panasonic zmodernizowała dwa urządzenia z linii wytrzymałych urządzeń Toughbook. Jednam my skupimy się tylko na jednym z nich – hybrydzie tabletu i notebooka. Urządzenie, o którym mowa, to Panasonic Toughbook CF-19.Cechuje się niewielką waga (jak na swoją klasę), wynoszącą 2,3 kilograma. Za szybkość działania odpowiada tutaj procesor Intel Core i5-3340M vPr, który działa z częstotliwością wynoszącą 2,7 GHz. Urządzenie dysponuje 10,1-calowym obrotowym ekranem o jasności 6 500 cd/m2, natomiast grafika generowana jest przez zintegrowany układ graficzny Intel HD 4000. Dodatkowo, jak zapewnia producent, odświeżony Toughbook ma wytrzymać nawet 10 godzin pracy bez konieczności ładowania.

Obudowy obu urządzeń wykonana jest ze stopów magnezu, dzięki czemu mają one wytrzymać nawet 100 kg nacisku i upadki z wysokości 180 cm. Ponadto nie zapomniano o zabezpieczeniach przeciwpyłowych.

A teraz przejdźmy do najciekawszego – Toughbook CF-19 trafi na polski rynek w cenie 17900 złotych.

źródło: Panasonic