Palit GTX 1650 KalmX – zapowiedź absolutnej ciszy

Na rynku możemy spotkać całą masę różnych wariantów GTX-a 1650. Palt idzie o krok dalej, prezentując GTX 1650 KalmX – kartę posiadającą w pełni pasywny układ chłodzenia. Warto nadmienić, że jest to pierwsza karta na rynku z serii 1650 z zaimplementowanym takim rozwiązaniem.

Reklama

Palit GTX 1650 KalmX ma charakteryzować się między innymi absolutną ciszą podczas pracy, jednocześnie zapewniając w wymagających tytułach stałe 60 klatek przy rozdzielczości Full HD (a jeżeli karta wpadnie w nasze redakcyjne szpony, to nie omieszkamy tego nie sprawdzić).

Na duży plus na pewno trzeba zaliczyć wygląd karty. Mała, solidna podstawa, gdzie radiator wykorzystuje dwa pokryte niklem ciepłowody do oddawania ciepła przy zachowaniu polityki 0 dB (brak wentylatorów chłodzących kartę), czyli idealna cisza – sprawdzi się to w zestawach, gdzie liczy się każdy szmer.

Warto pamiętać, że układ GTX 1650 oferuje dwukrotnie większą wydajność niż GeForce GTX 950 i do 70% większą niż GTX 1050, przy czym cała moc pobierana przez tą kartę to 75W.

Producent wycenił kartę Palit GTX 1650 KalmX na 739 złotych, a w sprzedaży powinna ukazać się do końca lutego.