Pakiety iLife i iWork za darmo dla wszystkich nowych użytkowników

W zeszłym miesiącu, podczas pierwszej oficjalnej prezentacji nowych modeli smartfonów, firma Apple ogłosiła, że pakiet aplikacji iWork będzie dostępny za darmo dla wszystkich nowych użytkowników. Teraz postanowiła ona pójść o krok dalej, dodając do tej puli aplikacje z pakietu iLife.

W skład pierwszego z wymienionych pakietów wchodzą trzy aplikacje biurowe: edytor tekstu Pages, arkusz kalkulacyjny Numbers oraz program do tworzenia multimedialnych prezentacji Keynote. Drugi pakiet, noszący nazwę iLife, stawia zaś głównie na kreatywną manipulację cyfrowymi. Znajdziemy w nim Garageband, popularną aplikację do tworzenia muzyki, program do obróbki zdjęć iPhoto, oraz iMovies służący do obróbki i montażu materiałów video. Wszystkie z wymienionych aplikacji zostały też gruntownie odświeżone, a w niektórych dodano nowe funkcje. Aktualizacje te są dostępne za darmo dla dotychczasowych użytkowników.

Co ciekawe, aplikacja Garageband będzie mogła zostać pobrana za darmo z App Store przez wszystkich użytkowników systemu iOS 7.

źródło