Paczki gier z serii Contra oraz Castlevania zaprezentowane na pięćdziesięciolecie Konami

Czy mamy na sali fanów Castlevanii, Contry i innych klasyków Konami? Jeśli tak to ucieszy ich najpewniej wiadomość o tym, że Konami zapowiedziało trzy różne pakiety klasyków na różne platformy. Wszystko to z okazji dzisiejszego pięćdziesięciolecia firmy.

Pierwszą składanką, która zadebiutuje już za niedługo, bo 18 kwietnia, będzie Arcade Classic, w skład której będzie wchodziło 8 gier znanych głównie z automatów. Będą to takie klasyki jak Haunted Castle, Typhoon, Nemesis, Vulcan Venture, Life Force, Thunder Cross, Scramble i TwinBee.

Reklama

Kolejne dwie kolekcje będą składać hołd serii Castlevania i Contry, i zadebiutują wczesnym latem tego roku. Nie mamy ich pełnych list, ale Castlevania Anniversary Collection na pewno pozwoli nam jeszcze raz przeżyć przygody w Castlevania, Castlevania 2: Belmont’s Revenge, Castlevania 3: Dracula’s Curse i Super Castlevania 4. Trzymam kciuki za moją ukochaną część czyli Symphony of the Night, ale na jej oficjalne potwierdzenie musimy jeszcze zaczekać.

W skład Contra Anniversary Collection wejdą takie tytuły jak Contra, Super Contra, Super C, and Contra 3: The Alien Wars i kilka innych, jeszcze niezapowiedzianych klasyków. Wkrótce firma ma podać więcej informacji na temat zawartości tych składanek, ale już teraz wiemy, że mają one liczyć po 8 tytułów tak samo, jak Arcade Classic.

Ceny? Na razie znamy koszt tylko Arcade Classic, który będzie wynosił 20 dolarów, ale można podejrzewać, że pozostałe dwa również będą oscylować wokół tej kwoty. Czy to dużo, czy to mało, to zależy tylko od waszego poziomu sentymentu ;)

Trzy wymienione wyżej pakiety zadebiutują na wszystkich obecnych platformach, czyli na PC (na platformie Steam), PlayStation 4, Xbox One, a także na Nintendo Switch. Dodatkowo do samych gier Konami dorzuci e-booki z różnymi szczegółami na temat procesu produkcji niektórych tytułów, wywiadami z twórcami czy szkicami koncepcyjnymi. Czy jesteście zainteresowani którąś ze składanek?

Źródło: Konami