P20 Pro dostaje nową aktualizację – wprowadza nowsze zabezpieczenia i Smart Lock

Huawei P20 Pro to aktualny flagowiec Chińczyków, a od najnowszego sprzętu się wymaga szybkich i częstych aktualizacji. Tak się składa, że model ten właśnie otrzymał update, który wprowadza nowsze poprawki zabezpieczeń i funkcję Smart Lock.

Najnowsza aktualizacja została oznaczona numerem 8.1.0.128(C432), a jej waga wynosi 537 MB. Tak jak wspomniałem wcześniej, wprowadza one funkcje związane ze Smart Lock oraz majowe poprawki zabezpieczeń (a dokładnie z 5 maja). Przed rozpoczęciem instalowania aktualizacji producent zaleca wykonanie kopii zapasowej wszystkich ważnych danych, chociaż nie powinny zostać one usunięte w trakcie przeprowadzania procesu.

Reklama

Cieszy mnie wprowadzenie funkcji Smart Lock. Kiedy to jeszcze korzystałem z urządzenia bez czytnika linii papilarnych, to chętnie wykorzystywałem to udogodnienie. Najbardziej spodobał mi się Tryb kieszeni, dzięki któremu nie uruchamiała mi się blokada ekranu kiedy miałem telefon przy sobie. To pozwalało mi na o wiele szybsze obsługiwanie smartfona bez ciągłego wpisywania hasła, za każdym razem gdy chciałem rzucić okiem na ekran. Inną, równie wygodną funkcją Smart Lock jest wyłączenie blokady, kiedy to jest się w tzw. miejscu zaufanym, na przykład w domu.

Jestem lekko zdziwiony tym, że Huawei nie wydał najnowszych, czerwcowych poprawek zabezpieczeń. Należy zaznaczyć, że Huawei P9 majowymi poprawkami cieszy się już od ponad 3 tygodni, a jest to model z 2016 roku. Muszę jednak przyznać, że najnowsze poprawki zabezpieczeń nie wynagradzają braku aktualizacji do Androida Oreo.

Dziękuję Kasia za info i screeny!