Overmax zapowiada IntuTab z myślą o osobach po czterdziestce - Tabletowo.pl

Overmax zapowiada IntuTab z myślą o osobach po czterdziestce

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Overmax zapowiada IntuTab z myślą o osobach po czterdziestce Nowości

Tablety dla dzieci lub seniorów dostępne na rynku to w dużej części zwykłe urządzenia, do których dołożone zostały, odpowiednio, gry dla dzieciaków i bardziej intuicyjny interfejs. Jak jest w przypadku Overmax IntuTab, zapowiedzianego przez firmę jako „tablet przyjazny seniorom”, a przeznaczonego, jak się dowiadujemy w informacji prasowej, dla osób po czterdziestce?

Urządzenie „w prosty sposób wprowadza w świat nowych technologii i uczy”. Nic więc dziwnego, że na jego pokładzie znajdziemy system operacyjny Android ze specjalnym intuicyjnym interfejsem (cokolwiek to znaczy… szkoda, że ten temat nie został rozwinięty – czysty Android też jest przecież intuicyjny). Żeby pomóc początkującym użytkownikom korzystać z tabletu, stworzony został przewodnik po urządzeniu, w którym są dostępne wskazówki jak korzystać z urządzenia, aplikacji i konkretnych funkcji. Czyżby instrukcja obsługi napisana jeszcze bardziej łopatologicznie niż zawsze?

Overmax chwali swoje urządzenie za możliwość wybrania czcionki, wyglądu ekranu, personalizację pulpitu, specjalnie zaprojektowany pulpit ułatwiający obsługę tabletu z funkcjami głosowymi („Naciśnij a usłyszysz jaka to funkcja”) oraz motyw zaprojektowany dla osób niedowidzących.

Na tabletcie preinstalowanych zostało kilkadziesiąc aplikacji, dzięki którym ma się stać użytecznym narzędziem od razu po wyjęciu z pudełka. Wśród nich znajdziemy między innymi aplikacje do gotowania, indeks glikemiczny, OnetNews, Legimi, Nexto, Coigdzie, nawigacja, VOD Onet, krzyżówki, szachy online, Leki refundowane, rozmówki, przewodniki, słowniki, Wikipedia, horoskop, repertuar kin, Lotto, program telewizyjny i wiele innych.

Parametry techniczne Overmax IntuTab zawierają przede wszystkim wyświetlacz o przekątnej 9″ i rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,6GHz, 1GB RAM i 8GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD. Do tego GPS, Bluetooth, WiFi, aparat, kamerka oraz akumulator o pojemności 4000 mAh.

Overmax IntuTab trafi do sprzedaży w połowie października w nieznanej cenie.

Tabletowo.pl Overmax zapowiada IntuTab z myślą o osobach po czterdziestce Nowości

ź: Overmax

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona