Overmax Vertis Mile – czterordzeniowe sześć cali z Dual SIM, GPS i słuchawką Bluetooth w zestawie

overmax-vertis-mile

Patrząc przez ostatnie dwa lata na rozwój rynku smartfonów, trudno nie zaważyć trendu w postaci sukcesywnie rosnącej przekątnej ekranu. Zaczęło się od Samsunga, który lawinowo pociągnął za sobą całe gro producentów, w portfolio których znajduje się co najmniej jeden tabletofon. Ale mowa nie tylko o gigantach elektronicznego rynku. Również o mniejszych graczach, działających bardziej lokalnie. Między innymi o marce Overmax, w której ofercie debiutuje właśnie 6-calowy Vertis Mile.

Najważniejsze komponenty to oczywiście wyświetlacz: 6-calowy IPS o rozdzielczości 960 x 540 pikseli, procesor: czterordzeniowy Mediatek MTK6582M Cortex A7 o częstotliwości taktowania 1,2GHz, RAM: 1GB RAM oraz system operacyjny: Android w wersji 4.2 Jelly Bean (nie wiadomo nic o ewentualnej aktualizacji do KitKata).

Tym, co może przyciągać patrząc na specyfikację modelu, jest aparat o rozdzielczości 13 Mpix z diodą doświetlającą – ciekawe jak sprawdza się w praktyce, jak również Bluetooth i GPS, dzięki czemu Vertis Mile będzie można wykorzystać jako nawigację samochodową.

Do naszej dyspozycji mamy 16GB z możliwością rozbudowy dzięki slotowi kart microSD oraz akumulator o pojemności 3000 mAh. Pozostałe parametry zawierają kamerkę 2 Mpix, port microUSB, WiFi, 3.5 mm jacka audio oraz technologię dual SIM (dwa sloty kart) z obsługą Aero2. Całość waży 218 gramów, a obudowa ma grubość 8 mm.

Wartym odnotowania jest fakt, iż w zestawie z Overmax Vertis Mile, sprzedawanym u wybranych partnerów (brak szczegółów) znajdziemy słuchawkę Bluetooth oraz ładowarkę samochodową. Wśród preinstalowanych aplikacji są między innymi: BeOnRoad z licencją na mapę Polski, Yanosik oraz Avast.

Overmax Vertis Mile trafi do sprzedaży na początku maja w nieznanej na razie cenie.

ź: Overmax