Overmax Quattor 7 II - lepszy procesor, więcej pamięci i ekran IPS - Tabletowo.pl

Overmax Quattor 7 II – lepszy procesor, więcej pamięci i ekran IPS

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Overmax Quattor 7 II - lepszy procesor, więcej pamięci i ekran IPS Nowości

W czerwcu ubiegłego roku firma Overmax wprowadziła na rynek 7-calowy tabet Quattor 7. Dziś, po półroczu, postanowiła zaprezentować jego dugą generację. Co zmieniło się w stosunku do poprzednika, poza obudową, która tym razem nie jest wykonana z tworzywa sztucznego, a z aluminium? Spójrzmy.

Overmax Quttor 7 II, bo tak właśnie nazywa się druga generacja urządzenia, charakteryzuje się przede wszystkim inną jednostką centralną. Wciąż są to co prawda cztery rdzenie, ale zamiast Actions ATM7029, otrzymujemy bardziej znany i bardziej oszczędny procesor Allwinner A31S o częstotliwości taktowania 1,5GHz (Cortex A7) z PowerVR SGX544 MP2. Zmianie uległa również technologia wykonania ekranu – IPS, ilość pamięci wewnętrznej: z 8GB na 16GB, pojemność akumulatora – co ciekawe, na niższą: z 3000 mAh na 2800 mAh, a także wersja systemu operacyjnego – z Androida 4.1 na Androida 4.2 Jelly Bean.

Tablet w dalszym ciągu posiada wyświetlacz o przekątnej 7″ i rozdzielczości 1024 x 600 pikseli oraz 1GB RAM. Pozostałe parametry techniczne zawierają przede wszystkim wyjście microHDMI, port microUSB, slot kart microSD, aparat 2 Mpix, kamerkę 0,3 Mpix oraz oczywiście WiFi 802.11 b/g/n. Jak przystało na przystępny cenowo produkt, nie oferuje on GPS, Bluetooth oraz 3G z możliwością wykonywania połączeń telefonicznych (lub bez).

Overmax Quattor 7 II ma być dostępny w sprzedaży od ok. 20 marca w bliżej nieokreślonej cenie. Będzie go można kupić w trzech wersjach kolorystycznych: białej, czarnej i niebieskiej.

Tabletowo.pl Overmax Quattor 7 II - lepszy procesor, więcej pamięci i ekran IPS Nowości

ź: Overmax

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona