Overmax OV-TB-05 - kolejny tani tablet (439 zł) z Androidem 4.0 - Tabletowo.pl

Overmax OV-TB-05 – kolejny tani tablet (439 zł) z Androidem 4.0

Tabletowo.pl Overmax OV-TB-05 - kolejny tani tablet (439 zł) z Androidem 4.0 Nowości

Swego czasu stali Czytelnicy Tabletowo.pl zarzucali mi, że nie interesowaliśmy się polskim rynkiem tabletów, bo pisaliśmy o nim bardzo rzadko. To, że pojawiało się na ten temat niewiele wiadomości nie oznaczało wcale, że nasz rodzimy rynek omijamy szerokim łukiem – po prostu nic interesującego się nie działo. To się jednak zaczęło zmieniać. Jak na pewno zauważyliście, coraz więcej ciekawych i tanich tabletów debiutuje w naszym kraju, przez co także i newsów odnośnie takowych modeli jest więcej. Zerknijmy choćby na ostatni tydzień – Lark FreeMe 70.2S za 369 złotych w akcji Gazety Wyborczej i Vobis, tablet Dante za 399 złotych, GoClever Tab A73 za 369 złotych w Biedronce czy Tracer OVO (jego nazwa, z wiadomych względów, bardzo mi się podoba ;)) za 399 złotych w Carrefourze. Do ich grona możemy zaliczyć także Overmax OV-TB-05 za 439 złotych. Przy okazji – producentów prosiłabym jednak, by nazywali swoje urządzenia nieco prościej, by nie mieć problemów z zapamiętaniem owych nazw…

Overmax OV-TB-05 nie wyróżnia się niczym szczególnym spośród wymienionych wyżej tabletów – ich parametry techniczne są zbliżone. Tablet pracuje w oparciu o Androida 4.0.3, a jego sercem jest jednordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,2GHz. Sprzęt posiada dostęp do sklepu z aplikacjami Google Play.

Urządzenie zostało wyposażone w pojemnościowy ekran o przekątnej 7″ i rozdzielczości 800 x 480 pikseli, 512MB RAM, WiFi, wyjście HDMI, kamerkę do połączeń wideo, slot kart microSD oraz akumulator o pojemności 3000 mAh. Jak już się zdążyliśmy przyzwyczaić w przypadku tanich tabletów, także i ten nie oferuje GPS, Bluetooth ani 3G. Wymiary modelu: 195 x 120 x 8 mm, natomiast waga: 300 g.

Cena Overmax OV-TB-05 to 439 złotych. Można go nabyć pod tym adresem. A jeśli rzuci Wam się w oczy urządzenie, którym warto się zainteresować (zwłaszcza bierzemy pod uwagę stosunek parametrów technicznych do ceny), a jeszcze na jego temat nie pisaliśmy – dajcie znać, warto to nadrobić.

Dzięki Daniel za podesłane info! ;)

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona