Overmax NewBase 2

Overmax NewBase 2 – kolorowy tablet z podstawowymi parametrami

Overmax NewBase 2

Jeśli myśleliście, że era tabletów z ekranami o rozdzielczości 800 x 480 pikseli już minęła, to jesteście w dużym błędzie. Na rynku pojawiają się kolejne propozycje z takimi matrycami, przeznaczone dla mniej wymagających użytkowników. Tym razem mowa o nowości marki Overmax, tablecie Overmax NewBase 2. Jest to następca urządzenia, które zadebiutowało w sprzedaży na półkach sklepowych ledwie kilka miesięcy temu, w marcu, mianowicie Overmax NewBase.

W stosunku do poprzednika sprzęt zyskał mocy – jednordzeniowa jednostka centralna w postaci Rockchip RK2928, została zastąpiona dwurdzeniowym procesorem ATM7023 o częstotliwości taktowania 1,2GHz. Ma również dwa razy więcej pamięci RAM: 1GB vs 512MB oraz pamięci wewnętrznej: 8GB vs 4GB. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 4.1 Jelly Bean.

Na pokładzie tabletu swe miejsce znalazły takie komponenty, jak akumulator o pojemności 2800 mAh, WiFi, kamerka 0,3 Mpix, 3.5 mm jack audio, wyjście HDMI oraz port microUSB.

Tablet Overmax NewBase 2 można będzie nabyć w kilku wersjach kolorystycznych: czarnej, białej, różowej, czerwonej, zielonej, grafitowej oraz niebieskiej. Urządzenie trafi do sprzedaży na początku sierpnia w nieznanej aktualnie cenie.

ź: Overmax