OUYA w sprzedaży w sklepach w Wielkiej Brytanii już w marcu? - Tabletowo.pl

OUYA w sprzedaży w sklepach w Wielkiej Brytanii już w marcu?

Tabletowo.pl OUYA w sprzedaży w sklepach w Wielkiej Brytanii już w marcu?  Ciekawostki Nowości

Gdy projekt konsoli do gier działającej na platformie Google Android o nazwie OUYA został umieszczony w serwisie Kickstarter (który to promuje i pomaga zbierać pieniądze na nowe technologie), od razu zyskał duże poparcie i wzbudził ogromne zainteresowanie wśród potencjalnych graczy. Malutka kostka napędzana procesorem Tegra 3 za niewielkie pieniądze, oferująca możliwość zagrania w gry z Zielonego Robota, stała się hitem androidowej społeczności – na realizację celu zebrano aż 8,6 miliona dolarów.

Projekt konsoli został zrealizowany, a samo urządzenie pod koniec roku weszło do sprzedaży w USA, w cenie wynoszącej 99 USD. Sprzęt ma pojawić się również w UK, a producenci na swojej stronie internetowej mówią o orientacyjnym terminie zlokalizowanym w kwietniu – wtedy będzie można składać zamówienia. Można się jednak spodziewać, że konsola trafi do sprzedaży miesiąc wcześniej – takie bowiem informacje uzyskał portal Pocket-lint. W Wielkiej Brytanii OUYA ma kosztować w zestawie z kontrolerem 99 funtów brytyjskich. Jest to nieco więcej niż w Stanach Zjednoczonych.

Co ciekawe, autorzy projektu mimo popytu na pierwszą wersję konsoli nie zamierzają poprzestać na jej produkcji i dystrybucji – z powodu, że zostało zebranych tak dużo pieniędzy, prawdopodobnie jeszcze w 2013 roku światło dzienne ujrzy OUYA 3D, zdolna generować trójwymiarowy obraz stereoskopowy na zgodnych telewizorach i monitorach. Interesującą kwestią jest też jaki procesor zostanie wykorzystany w następcy pierwszej OUYI – być może będzie to nowa Tegra 4.

Czekacie na europejską premierę konsoli? Podoba się Wam idea centrum gier napędzanego Androidem? Podzielcie się swoimi komentarzami.

Źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona