Oukitel K7000 będzie się mógł pochwalić akumulatorem o pojemności 7000 mAh

Było już cztery, sześć i dziesięć tysięcy miliamperogodzin, przyszedł więc czas również na smartfon z akumulatorem o pojemności 7000 mAh – taki właśnie zapowiedział producent. Co ciekawe, mimo tak potężnej baterii, całość ma podobno być całkiem smukła.

Oukitel zdradził, że model K7000 – widoczny najpewniej na powyższej grafice (taką nam przesłano) – ma mieć ramkę o szerokości zaledwie 4 mm. Jest to naprawdę bardzo mało, zwłaszcza w przypadku smartfona, który ma zostać wyposażony w akumulator o niemałej pojemności, bo aż 7000 mAh. Albo więc producent dokonał czegoś niemożliwego, albo w bardzo sprytny sposób konstrukcja została tak wyprofilowana, żeby krawędź rzeczywiście miała te 4 mm – w końcu, jak widać, brzmi to bardzo atrakcyjnie z marketingowego punktu widzenia.

Na temat specyfikacji tecnicznej Oukitel K7000 wiemy na razie bardzo niewiele. Według informacji, podanych przez producenta, smartfon otrzyma 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD (720×1280), a całość będzie pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow.

Patrząc jednak na pozostałe propozycje z tej serii, można bezpiecznie założyć, że powinniśmy spodziewać się czterordzeniowego procesora MediaTek MT6735 z Mali-T720, 2 GB RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej (oczywiście z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD) oraz aparatów 8/13 Mpix (tył) i 5 Mpix (przód).

Źródło: informacja prasowa