Nadchodzi nowy smartfon Oukitel - model Oukitel K5000. Będzie miał 5,7-calowy ekran 18:9 i baterię 5000 mAh | Tabletowo.pl
Akcja Partnerska

Nadchodzi nowy smartfon Oukitel – model Oukitel K5000. Będzie miał 5,7-calowy ekran 18:9 i baterię 5000 mAh

Dołącz do dyskusji 0

Oukitel jest bardzo płodnym producentem, ponieważ co chwilę prezentuje nowe smartfony. Kolejny, Oukitel K5000, ma być odpowiedzią zarówno na najnowsze trendy na rynku, jak i potrzeby oraz oczekiwania użytkowników.

Wystarczy szybki rzut oka, aby zobaczyć, co jest aktualnie na topie. Ostatnim „krzykiem mody” są wyświetlacze o proporcjach 18:9, w ogromnej większości przypadków „bezramkowe”, tzn. z relatywnie wąskimi ramkami dookoła. Stały się one tak popularne, że prawie co drugi, nowy smartfon taki ma.

I Oukitel K5000 nie będzie wyjątkiem. Producent zdecydował się zastosować w nim wyświetlacz o przekątnej 5,7 cala, proporcjach 18:9 (2:1) i rozdzielczości HD+, czyli 1440×720 pikseli, co przełoży się na 282 ppi. Dla jeszcze lepszego efektu wizualnego panel przedni zostanie pokryty szkłem 2.5D, które nie tylko fajnie wygląda, ale sprawia, że trzymanie smartfona w dłoni i obsługa jedną ręką jest ciutkę wygodniejsza i przyjemniejsza.

Oukitel K5000 (fot. Oukitel)

Oukitel zdradził również, że nadchodzący Oukitel K5000 będzie miał pojedyczny aparat główny o rozdzielczości 16 Mpix, w którym wykorzystany zostanie sensor Sony IM135. Niektórych może zdziwić, że na pleckach nie ma dwóch oczek, ale chcąc zachować atrakcyjną cenę (nie znamy dokładnej, ale dostaliśmy zapewnienie, że ma być ona „przyjazna dla portfela”) producent musiał zdecydować się na jakieś kompromisy. Szczególnie, że na przodzie znajdzie się aż 21 Mpix kamerka!

Oukitel K5000 (fot. Oukitel)

Wisienką na torcie, jako że Oukitel K5000 dołączy do rodziny smartfonów z akumulatorami o dużych (czasami nawet bardzo) pojemnościach, ma być bateria 5000 mAh. Jak zapewnia producent, zapasu energii ma wystarczyć na trzy dni normalnego użytkowania. Oczywiście nie zabraknie wsparcia dla technologii szybkiego ładowania – w tym przypadku użytkownicy dostaną do dyspozycji ładowarkę 9V 2A.

Oukitel K5000 (fot. Oukitel)

Oukitel K5000 zadebiutuje już niedługo, bo w październiku. Można się jednak spodziewać, że – zgodnie ze zwyczajem – producent jeszcze przed oficjalną premierą zdradzi więcej szczegółów na temat specyfikacji technicznej nadchodzącej nowości. Tak więc, jak to mówią, stay tuned!

Polecamy również:

Przygotujcie się, Oukitel szykuje dwa “bezramkowce”: modele Oukitel Mix 2 i Oukitel C8

Artykuł powstał przy współpracy z Oukitel

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona