Oukitel A29 – smartwatch ze slotem na kartę SIM za 70 dolarów | Tabletowo.pl

Oukitel A29 – smartwatch ze slotem na kartę SIM za 70 dolarów

Dołącz do dyskusji 0

Producenci smartwatchy jeszcze stosunkowo rzadko decydują się na wyposażanie ich w sloty na kartę SIM, dzięki którym stają się autonomicznym urządzeniem. Na szczęście liczba takich zegarków cały czas rośnie, tym razem za sprawą Oukitel A29.

Jak przystało na smartwatch, zaoferuje on szereg funkcji monitorujących aktywność fizyczną użytkownika, a więc m.in. będzie śledzić pracę jego serca oraz policzy ilość pokonanych przez niego kroków czy spalonych podczas ćwiczeń kalorii. Zwróci również uwagę, jeśli posiadacz spocznie na zbyt długo, a także sprawdzi aktywność jego organizmu podczas snu. Dodatkowo może posłużyć za spust migawki aparatu oraz odtwarzacz muzyczny, dzięki preinstalowanej aplikacji. Niestety z racji bardzo małej ilości wbudowanej pamięci to dość słaba zaleta. Większą jest za to wbudowane radio FM.

Najważniejszy jednak jest, wspomniany wcześniej, slot na kartę SIM. Pozwoli on w pełni korzystać ze smartwatcha, bez konieczności parowania go ze smartfonem i obligatoryjnym noszeniem obu urządzeń równocześnie. Oukitel A29 umożliwia bowiem wykonywanie i odbieranie połączeń (w sieci 2G) bezpośrednio z nadgarstka.

Oukitel A29 z racji swojej ceny, wynoszącej 69,99 dolarów, nie jest wyposażony w najlepsze podzespoły, ale te, które są w jego wnętrzu – procesor MediaTek MTK2502, 64 MB RAM i 128 MB pamięci wewnętrznej – powinny zapewnić zadowalającą pracę. Wyświetlacz, jaki znalazł się na jego pokładzie, ma 1,22 cala oraz rozdzielczość 240×240 pikseli. Łączność ze smartfonem zapewni natomiast moduł Bluetooth 4.0. Wbudowany akumulator o pojemności 320 mAh ma pozwolić na 4 godziny rozmów lub 150 godzin w trybie czuwania.

Oukitel A29 ma wymiary 4,4 x 4,4 x 1,4 cm i spełnia normę IP53, czyli powinien wytrzymać przypadkowe zachlapania, ale na pewno nie całkowite zamoczenie. Koperta wykonana jest ze stali nierdzewnej, zaś pasek ze skóry. Smartwatch współpracuje ze smartfonami pracującymi pod kontrolą systemu operacyjnego Android oraz iOS. Sklep źródłowy zaznacza jednak, że użytkownicy produktów Apple powinni uprzednio się skontaktować ze sprzedawcą, który potwierdzi czy posiadany sprzęt skutecznie skomunikuje się z zegarkiem i pozwoli wykorzystać wszystkie funkcje.

Sprzedaż Oukitel A29 rozpocznie się 20 listopada.

Źródło: phoneArena, GearBest

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona