Oto zdjęcia nowego tabletu HTC. Czy są prawdziwe? | Tabletowo.pl

Oto zdjęcia nowego tabletu HTC. Czy są prawdziwe?

Dołącz do dyskusji 0

Przeglądając Twittera, natknąłem się na nowo utworzony profil @evleaks, na którym zostały opublikowane zdjęcia przedstawiające zupełnie nowy tablet tajwańskiej firmy HTC. Nie jestem pewien, czy fotografie są prawdziwe, ale niewątpliwie na takie wyglądają. Sprytny grafik potrafi zrobić wiele, by ściągnąć na siebie uwagę mediów. Niemniej jednak, tajemnicze urządzenie opatrzone logo HTC jest niezwykle interesujące, bo nie przypomina żadnego ze znanych nam tabletów.

Tym, co wyróżnia „ramkę” przedstawioną na zdjęciach jest wzornictwo. Składa się na niego śnieżnobiały korpus, wewnątrz którego umieszczono ekran o przekątnej mogącej mierzyć od 9,7” do 10,1”. Nad nim widnieje logo producenta, a poniżej niewielki, czarny otwór, który może być oczkiem kamery internetowej. Urządzenie najprawdopodobniej pracuje w oparciu o system operacyjny Android, co sugerują elementy interfejsu widoczne na zdjęciu tytułowym (co ciekawe, ikona Ustawień pochodzi z Androida 3.0 Honeycomb). Konstrukcja jest minimalistyczna, brutalnie prosta i piękna, ale łatwo zarzucić jej podobieństwo do komputerów iMac. Jest ono tak oczywiste, że jeżeli śnieżnobiała „ramka” HTC rzeczywiście trafi na rynek, Apple poruszy niebo i ziemię, aby zakazać jej sprzedaży na całym świecie.

Ponieważ zdjęcia pochodzą z niesprawdzonego, mało wiarygodnego źródła, można mieć wątpliwości wobec ich prawdziwości. Opublikowane zostały zaledwie kilka godzin temu na koncie założonym niewiele wcześniej. Z tego powodu przedstawione na nim urządzenie powinniście traktować jako ciekawostkę i plotkę – istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie stoi za nim żaden z projektantów HTC.

Tajemniczy tablet może być owocem starań firmy Pegatron, z którą, jak wynika z najnowszych informacji, HTC rozpoczęło współpracę. Specyfikacja urządzenia ma obejmować ekran o rozdzielczości HD 720p (1280 x 720 pikseli), czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 3, 2GB RAM, Wi-Fi, Bluetooth i cenę, która nie przekroczy 800 dolarów. Dość technicznych szczegółów – nacieszcie oczy poniższą galerią zdjęć.

via Evleaks na Twitterze, Good eReader

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona