Oto tablet Lenovo ThinkPad z systemem Windows 8 - Tabletowo.pl

Oto tablet Lenovo ThinkPad z systemem Windows 8

Tabletowo.pl Oto tablet Lenovo ThinkPad z systemem Windows 8 Nowości

Oto Lenovo ThinkPad, kolejny tablet z Windows 8. Na targach Computex 2012 na Tajwanie zaprezentowano ich od groma, co doprowadziło do prawdziwego chaosu informacyjnego. Acer i Asus wytoczyli ciężkie działa i pokazali światu urządzenia cechujące się konstrukcją, która nie śniła się nawet Salvadorowi Dali. Wiedzieliśmy demontowalne pokrywy komputerów mieszczące podzespoły, obracany ekrany, a nawet klapy mieszczące dwa wyświetlacze. Innowacja jest motywem tegorocznych targów Computex. Co wyróżnia tablet Lenovo na tle konkurencji? Niewiele ponad to, że jest pierwszą „dachówką” tego producenta wyposażoną w system inny niż Android.

Zaprezentowany na Computex prototyp jest w fazie rozwojowej i najprawdopodobniej nie trafi do sklepów w najbliższym czasie. Jego specyfikacja obejmuje 10,1-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, procesor Intel Clover Trail, system operacyjny Windows 8, aparat fotograficzny 8 Mpix, kamerę internetową 2 Mpix, wyjście microHDMI, złącze do stacji dokującej lub klawiatury oraz akumulator mający pozwolić na minimum 10 godzin nieprzerwanej pracy. Podczas gdy reprezentant Lenovo nie potrafił podać dokładnej wagi urządzenia (reporter serwisu Engadget twierdzi, jest jest lekki), zdradził jego grubość, która wynosi tylko 9,7 mm.

Tabletowo.pl Oto tablet Lenovo ThinkPad z systemem Windows 8 Nowości

Obudowę bezimiennego (póki co) tabletu Lenovo ThinkPad wykończono miękkim, miłym w dotyku materiałem odpornym na zarysowania i zabrudzenia. Więcej zdjęć i wideo prezentujące urządzenie w akcji znajdziecie w linku źródłowym.

via Engadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona