Oto, jak wygląda HTC Bolt – nowy smartfon z Tajwanu bez jacka 3,5 mm

HTC jest gotowe do premiery nowego smartfonu. Choć początkowo wydawało się, że będzie on następcą HTC 10, to zdjęcia ukazały nam co innego – 5,5-calowe urządzenie ze średniej półki z wyświetlaczem FHD, nazwane HTC Bolt.

Już wcześniej mieliśmy dostęp do wizualizacji tego smartfonu, jednak jej perspektywa ograniczała się do rzutu z przodu i z tyłu telefonu. Zdjęcia pozwalają potwierdzić wcześniejsze przypuszczenia: wygląd nie odbiega od stylu HTC 10, urządzenie ma slot na karty microSD, jednak nie posiada złącza słuchawkowego.

Kiedyś podstawowy port w telefonach zaczyna powoli zanikać – zarówno Motorola jak i Apple w swoich urządzeniach flagowych nie znaleźli miejsca dla 3,5 mm jacka.

htc-bolt-brak-jack

Decyzja dotycząca nie instalowania portu słuchawkowego w HTC Bolt jest o tyle ciekawa, że przez nią smartfon nie otrzymał technologii BoomSound znanej z innych urządzeń tej marki, a dostępnej jedynie dla telefonów z łączem na słuchawki. Dodatkowo, nadchodzący sprzęt ma tylko jeden głośnik, a nie dwa – także ze stereo nici. Szkoda, bo HTC zawsze kojarzyło się z naprawdę dobrym audio.

Podstawowa kamera ma 18 MPix i obiektyw f/2.0, który zarejestruje materiał wideo w rozdzielczości 4K. Z przodu 8 MPix do zdjęć selfie. W środku – 3 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej.

htc-bolt-bok

Sprzedaż HTC Bolt powinna ruszyć w Stanach Zjednoczonych jeszcze w październiku, a kolejne kraje, w tym europejskie, powinny dołączyć później.

 

źródło: venturebeat.com