Samsung Galaxy S7 Edge Blue Coral

Oto Galaxy S7 Edge Blue Coral w pełnej krasie. W Polsce też go będzie można kupić

Wycofanie ze sprzedaży Galaxy Note 7 ogromnie wpłynęło na wyniki finansowe działu mobilnego Samsunga za trzeci kwartał 2016 roku. To wręcz cud, że udało mu się wypracować jakikolwiek zysk operacyjny w tym okresie (było to niespełna 90 milionów dolarów). Koreańczycy zamierzają to sobie jednak odbić, wprowadzając na rynek Galaxy S7 Edge w wersji Blue Coral. Na kilka dni przed oficjalną premierą mamy okazję przyjrzeć mu się o wiele dokładniej niż do tej pory.

Niebiesko-złoty wariant smartfona w pierwszej kolejności trafi do sprzedaży na Tajwanie (1 listopada), gdzie trzeba będzie za niego zapłacić 24900 TWD (~3050 złotych). Cztery dni później, 5 listopada, ruszy jego sprzedaż w Singapurze (tam z kolei ma kosztować 1098 SGD, czyli ~3135 złotych). Na początku przyszłego miesiąca Galaxy S7 Edge w wersji Blue Coral pojawi się także w rodzimej Korei Południowej. W ojczyźnie Samsunga zakup tego modelu ma się wiązać z wydatkiem rzędu 924000 KRW (~3250 złotych) za model 32GB lub 968000 KRW (~3400 złotych) za urządzenie z 64GB pamięcią wewnętrzną.

Galaxy S7 Edge w wersji Blue Coral trafi również do Europy, w tym do Polski. Wiedzieliśmy to już wcześniej, ale teraz potwierdził to także rzecznik Samsunga, Olaf Krynicki. Niestety, nie ujawnił konkretnej daty wprowadzenia go do sprzedaży w naszym kraju, a jedynie stwierdził, że będzie, ale jeszcze chwilę trzeba poczekać.

Możliwe jednak, że smartfon pojawi się Polsce jeszcze przed świętami, które dla każdego producenta są najlepszym okresem w roku. Szkoda by było nie wykorzystać tego faktu – zwłaszcza, że (jak wspomniałem) ostatni kwartał dla działu mobilnego koreańskiego producenta okazał sie naprawdę ciężki i to zarówno pod względem finansowym, jak i wizerunkowym.

Poniżej możecie obejrzeć jeszcze kilka grafik promocyjnych, przedstawiających Samsunga Galaxy S7 Edge w wersji Blue Coral. Podoba Wam się?

Źródło: SamMobile, @KatarzynaPura, @olafkrynicki

Aktualizacja (Kasia):

Nowa wersja kolorystyczna Galaxy S7 edge w Polsce pojawi się, niestety, dopiero w styczniu.