Oto ekran blokady dla Androida od Microsoftu – Next Lock Screen

Na rynku jest mnóstwo różnych ekranów blokady. Jedne są ładne, inne brzydkie. Są też bardziej i mniej funkcjonalne. Dzisiejszy ekran zasługuje na uwagę, ponieważ powstał w Microsofcie, a dokładniej dzięki Microsoft Garage. Jest to projekt, w którym pracownicy firmy po godzinach realizują się w swoich własnych projektach. No i jak widać wśród nich znalazł się lock screen dla systemu Android. 

Trzeba przyznać, że Next Lock Screen robi pozytywne pierwsze wrażenie. Na pierwszy rzut oka jest dużo wszystkiego, niemal całkowicie wykorzystano dostępną przestrzeń, ale chwila i od razu można dostrzec, że wszystko zostało przemyślane i nawet dobrze rozplanowane.

Z poziomu ekranu blokady można nie tylko sprawdzić, tudzież przejść, do ostatnio otrzymanych wiadomości. Bez problemu bezpośrednio zareagujemy na nieodebrane połączenie – przesunięcie palcem (rodem z Samsunga) pozwoli oddzwonić. Tym osobom, które często korzystają z kalendarza umożliwiono przeglądanie wydarzeń lub spotkań. Nikogo już raczej nie zdziwi, że dzięki Next Lock Screen można otwierać określone aplikacje.

Można powiedzieć, że to wszystko już było, tylko inaczej podane. Sądzę jednak, że warto dać szansę temu ekranowi blokady, gdyż jest ładny (aczkolwiek to kwestia gustu) i wygląda na funkcjonalny.

Aplikacja jest w pełni darmowa, a można pobrać stąd. Niestety, na chwilę obecną dostępność Next Lock Screen jest ograniczona jedynie do mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

[button link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.next&hl=en” size=”large” text_size=”beta” class=”zkazdej” id=”googleplay” newtab=”on”][/button]