Oto domniemana specyfikacja tabletów Microsoft Surface RT 2 i Surface Pro 2 19

Oto domniemana specyfikacja tabletów Microsoft Surface RT 2 i Surface Pro 2

Oto domniemana specyfikacja tabletów Microsoft Surface RT 2 i Surface Pro 2 21

Tablety Microsoft Surface RT i Surface Pro są jeszcze ciepłe, a w sieci już pojawiły się plotki o ich następcach. Nim czas zweryfikuje ich prawdziwość, możemy spekulować na temat modeli Surface RT 2 i Surface Pro 2. To, że urządzenia pojawią się na rynku, nie ulega wątpliwości – Microsoft pójdzie za ciosem i maksymalnie wyeksploatuje stworzoną przez siebie niszę. Jednak czy nastąpi to tak szybko, jak sugerują najnowsze doniesienia?

Rewelacje dotyczące drugiej generacji tabletów Microsoft Surface pochodzą od użytkownika Twittera o nicku MS_Nerd. Mimo, że jest uważany za osobę dobrze poinformowaną i wiarygodną, na opublikowane wieści trzeba patrzeć z przymrużeniem oka. MS_Nerd twierdzi, że na karcie specyfikacji Microsoft Surface RT 2 pojawi się ekran o dość nietypowej, bo wynoszącej 8,6” przekątnej i nieznanej rozdzielczości oraz procesor firmy Qualcomm. Dla porównania, obecna generacja Surface RT została wyposażona w 10,6-calowy wyświetlacz i czterordzeniowy układ Nvidia Tegra 3. Zmiana producenta elektronicznego mózgu tabletu może wynikać z problemów z optymalizacją systemu, o których kilka dni temu doniósł Wam Jakub.

Zmian sprzętowych ma doczekać się także Microsoft Surface Pro. Będą one dotyczyły wyświetlacza, który zostanie powiększony do 11,6” oraz procesora. Układ Intel Core i5 ma zostać zastąpiony nowoczesnym chipem AMD Temash, na którego oficjalną prezentację wciąż czekamy. Na dzień dzisiejszy wiemy, że zintegrowane z układami graficznymi procesory z serii Temash będą wykonane w technologii 28nm, co zagwarantuje im niewielki pobór energii.

Surface RT 2, Surface Pro 2… chyba o czymś zapomniałem. A właśnie! MS_Nerd twierdzi, że już wkrótce światło dzienne ujrzy trzecie urządzenie z rodziny Surface. Według źródła, będzie nim 14,6-calowy Surface Book wyposażony w procesor Intel Haswell wykonany w technologii 22nm. Nazwa sugeruje, że Surface Book będzie komputerem typu ultrabook lub hybrydą podobną do tych, którymi od dłuższego czasu kusi nas Asus. Brzmi nieźle?

via Phone Arena