Oto chiński iPad z interfejsem przypominającym iOS (wideo) - Tabletowo.pl
Ważne

Oto chiński iPad z interfejsem przypominającym iOS (wideo)

Tabletowo.pl Oto chiński iPad z interfejsem przypominającym iOS (wideo) Apple Chińskie

W Chinach powstał tablet, który nie tylko przypomina iPada, ale także działa jak iPad. Dotychczas bezimienne urządzenie pojawiło się na łamach serwisu MicDigi i wprawiło mnie w oszołomienie. Nie dość, że jego obudowa do złudzenia przypomina tę znaną wszystkim posiadaczom iPada drugiej i trzeciej generacji, to jeszcze programiści pracujący dla producenta tabletu upodobnili Androida 4.0 Ice Cream Sandwich do systemu iOS. Podobnie jak on, interfejs oprogramowania 9,7-calowej „dachówki” opiera się na kilku ekranach głównych z siatką ikon i dockiem mieszczącym skróty do najczęściej używanych aplikacji. Jakby podobieństw samego układu pulpitu było mało, ikony mają tak samo zaokrąglone rogi jak te będące częścią iOS, a w tle widnieje domyślna tapeta systemu iOS 5. Ekran ustawień także został zmodyfikowany tak, aby przypominać ten z iPada… nieświadomy klient mógłby się nabrać.

Tabletowo.pl Oto chiński iPad z interfejsem przypominającym iOS (wideo) Apple Chińskie

Chiński wytwór ipadopodobny może pochwalić się 9,7-calowym ekranem dotykowy o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, procesorem Allwinner A10, 512MB lub 1GB pamięci operacyjnej, portem miniUSB, wyjściem HDMI, czytnikiem kart microSD, aparatem cyfrowym, kamerą internetową, pojedynczym głośnikiem i dość grubą obudową (dokładne wymiary nie zostały podane, ale wyraźne widać to na poniższym wideo). Skoro mowa o obudowie, wzornictwo pokrywy chroniącej baterię i delikatne podzespoły tabletu nawiązuje do aluminiowego panelu Apple iPada drugiej i trzeciej generacji. Chińczycy skopiowali nie tylko jej kształt (choć z grubością sobie nie potrafili poradzić), ale także wygląd i lokalizację przycisków, oczka aparatu fotograficznego, złącza audio, a nawet plastikowej osłonki modemu 3G.

Wydaje mi się, że Apple, zamiast toczyć sądowe batalie oparte o pisane patykiem na wodzie zarzuty, powinno rzucić okiem na chiński rynek i wyeliminować z niego podróbki swoich produktów. Jest ich bardzo dużo, a klienci tkwią w nieświadomości swoich zakupowych błędów. Z chwilą pojawienia się iPadów w chińskich sklepach, Apple powinno zacząć zależeć na wyrobieniu sobie dobrego imienia… a będzie to trudne, jeśli na półkach obok siebie będą leżały iPady z iOS i tablety wyglądające jak iPady z Androidem wyglądającym jak iOS.

via MicDigi

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona