Ostatnie dni Klawiatury Google, zastąpi ją Gboard | Tabletowo.pl

Ostatnie dni Klawiatury Google, zastąpi ją Gboard

Dołącz do dyskusji 0

W maju tego roku, Google stworzył fantastyczną klawiaturę – Gboard, która funkcjonalnością przewyższa możliwości Google Keyboard. Jednakże, co było dosyć niespodziewane, udostępnił ją najpierw użytkownikom swojego największego rywala – Apple. W końcu, po pół roku czekania, trafi ona na Zielonego Robota.

Pierwszą, najważniejszą zmianą jest dodanie bezpośredniego przycisku z logiem Google, który automatycznie włączy nam wyszukiwarkę, przez co nie będziemy musieli się przełączać między aplikacjami – wszystko zrobimy z poziomu klawiatury. Przycisk ten można także wyłączyć. Wtedy zamiast niego pojawi nam się podręczne menu z opcjami takimi jak: ustawienia, tryb pisania jedną ręką, motywy i wyszukiwarka.

W klawiaturze będziemy teraz mogli włączyć sobie dodatkowy wiersz numeryczny. Aplikacja umożliwi nam także wyszukiwanie gifów. Wystarczy tylko wpisać frazę, oznaczającą interesującą nas animację i wybrać tę, która najbardziej przypadnie nam do gustu.

Klawiatura umożliwi także pisanie bez odrywania palca od klawiatury. Funkcja ta nazywać się będzie Glide typing.

Gboard póki co nie jest jeszcze dostępna w Google Play Store, jednakże powinna się szybko ukazać. Jeżeli ktoś jednak chciałby już teraz przetestować funkcjonalność najnowszej klawiatury od amerykańskiej firmy, może pobrać ją ze sprawdzonego APK Mirror.

Na koniec warto jeszcze dodać, że Gboard na stałe zajmie miejsce Google Keyboard.

Źródło: PhanDroid

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona