Cube t8

Ośmiocalowy Cube T8 z dual SIM, Androidem 5.1 i LTE trafił właśnie do sprzedaży

Powoli rynek siedmiocalowych tabletów wymiera. Ich miejsce zajęły urządzenia z większymi ekranami, głównie te z wyświetlaczami o przekątnej ok. 8 cali. Przedstawicielem tej kategorii z pewnością jest nowy Cube T8, który oferuje niezłe podzespoły i dual SIM przy niskiej cenie, która wynosi w oficjalnym sklepie 116,99 dolarów. Co go jeszcze wyróżnia na tle klasowych rywali?

Cube T8 posiada ekran 8″, wykonany w technologii IPS, o standardowej rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Wszystkie polecenia będzie przetwarzał Mediatek MT8735, czyli układ stworzony z myślą o tabletach. Cztery rdzenie ARM Cortex A53 oraz ARM Mali T720 zostaną uzupełnione o 1 GB RAM, co powinno oznaczać w miarę płynną pracę urządzenia. Cieszy również najnowsza wersja Androida, czyli 5.1 Lollipop, która jest nadal białym krukiem wśród low-endowych urządzeń.

Na nasze dane otrzymamy 16 GB pamięci wbudowanej. Producent zadbał o wsparcie dla OTG i obecność portu micro HDMI, nie zabrakło także Wi-Fi, LTE, GPS czy też dual SIM standby. Tablet został wyposażony w dwa aparaty – przedni ma rozdzielczość 0,3 Mpix, a tylny 2 Mpix. Producent podaje, że Cube T8 ma grubość 9,85 mm i waży 354 g, a jest zasilany przez baterię 4000 mAh.

Cube T8 to jedna z ciekawszych propozycji na rynku tabletów z LTE. Jej niewątpliwymi zaletami są bardzo dobre parametry mimo niskiej ceny. Jest to kolejny dowód na to, że chińscy producenci poczynili olbrzymie postępy przez ostatnie kilkanaście miesięcy i mogą już śmiało rywalizować z bardziej uznanymi markami.

źródło: Cube Tablet przez Tablet-News