„Przekręć, poliż, zamocz”. Oreo nazwą najnowszego Androida? | Tabletowo.pl

„Przekręć, poliż, zamocz”. Oreo nazwą najnowszego Androida?

Dołącz do dyskusji 0

To, że Google pracuje nad najnowszą wersją Androida jest bardziej niż pewne. Wielką niewiadomą za to jest nazwa kolejnej odsłony systemu z zielonym robotem w logo. Jedyne co wiemy to to, że będzie rozpoczynać się na literę O. Niektórzy twierdzą, że będzie to Oreo. Tego samego zdania jest również jeden z pracowników Google. Pewien fan tej koncepcji zrobił nawet własną bootanimacje systemu

Wspomnianym pracownikiem Google jest Hiroshi Lockheimer – starszy wiceprezydent Androida, Chrome OS i Google Play. Opublikował on na swoim Twitterze gifa z ciastem złożonym z ciastek oreo. Aluzja jest tutaj zbyt oczywista.

Dla osób, które nie znają systemu nazewnictwa amerykańskiej firmy – najnowsza wersja Androida jest kolejną literą alfabetu i nawiązuje do jakiejś słodkości. Zeszłoroczna odsłona nazywała się Nougat, dlatego w tym roku poznamy Androida O.

Czy post Hiroshiego można uznać za wiarygodne źródło? Chyba nie bardzo. W ubiegłym roku Lockheimer informował nas, iż Android 7.0 będzie nazywać się Nutella, co jak wiemy okazało się nieprawdą. Z drugiej strony, przeświadczeni wcześniejszym kłamstwem możemy pomyśleć, że tegoroczny traf również będzie chybiony, a tymczasem najnowszy Android faktycznie może zyskać nazwę czekoladowego ciastka.

Co ciekawe, wiceprezydent ma również już swój typ na przyszły rok, o czym również poinformował nas za pośrednictwem Twittera. Jeżeli okaże się to prawdą, w 2018 roku ujrzymy Androida Pocky, oznaczającego rurki pokryte czekoladą.

Czy te koncepcje okażą się celne? Najpewniej zostanie to zweryfikowane na najbliższych konferencjach Google I/O – w połowie maja.

A co Wy myślicie na temat propozycji Hiroshiego? Zgadzacie się z nią, czy według Was zielony robot ukaże się pod inną nazwą?

Źródło: @lockheimer, dzięki Android Authority

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona