Krótko: Oreo na ponad 1% urządzeń z Androidem, Google planuje odświeżyć Google+ | Tabletowo.pl

Krótko: Oreo na ponad 1% urządzeń z Androidem, Google planuje odświeżyć Google+

Dołącz do dyskusji 0

Zaktualizowano dane dotyczące fragmentacji Androida. Na początku tego miesiąca Oreo przekroczył 1% na wykresach dystrybucji systemu Google. Ponadto gigant z Mountain View ogłosił, że zamierza nieco przebudować aplikację Google+ na urządzeniach z Androidem. Z jakiegoś powodu.

Fragmentacja Androida – styczeń 2018

W ubiegłym miesiącu adaptacja Androida Oreo wynosiła 0,7%. Teraz wersje 8.0 oraz 8.1 działają w sumie na 1,1% urządzeń z systemem Google. Nie jest to największy miesięczny skok popularności nowego Androida w historii, ale cóż – zawsze do przodu. W tym tempie Oreo powinien stać się najpopularniejszym systemem mobilnym na świecie za jakieś dwa lata.

Do przetasowań doszło na pozycji lidera. Wskoczył na nią Android Nougat z notą 28,5%. Zajął miejsce wersji 6.0.1 Marshmallow, którą to znajdziemy na 28,1% urządzeń. Całkiem nieźle trzyma się też Lollipop, z 24,6%. KitKat (12%) i Jelly Bean (5%) są w odwrocie, a starsze wersje Androida dogorywają na ostatnich 0,7% smartfonów i tabletów.

Będzie odświeżony Google+

Menedżer ds. technicznych Google zapowiedział, ze w ciągu kilku następnych dni powinna pojawić się ulepszona aplikacja Google+ dla urządzeń z Androidem. Zmiany mają być konkretne, ale dla przeciętnego użytkownika większość z nich pozostanie niedostrzegalnych. Najwięcej zmieni się „pod maską” i umożliwi tworzenie nowych funkcji dla współczesnych smartfonów.

Rzeczy, które będzie można jakoś odczuć, to na przykład ulepszone przewijanie strumienia wiadomości, zmieniono wygląd głównego pola tekstowego oraz sposób rozwijania się opcji komentarzy.

Co ciekawe, ze wszystkich znanych mi osób, które korzystają z Google+, robią to z poziomu przeglądarki internetowej na komputerze, a nikt nie zagląda tam za pomocą aplikacji na smartfony. Nie będą więc mieli szansy na porównanie, co się zmieniło.

źródło: Android Developers, Google+ News dzięki fonearena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona