Orange: jeden abonament – kilka kart SIM | Tabletowo.pl

Orange: jeden abonament – kilka kart SIM

Dołącz do dyskusji 0

Przed dwoma laty w wakacje przypadkiem trafiłam na kilka dni do Finlandii, gdzie obcowałam z bardzo sympatyczną rodziną mieszkającą w stolicy kraju. Raz na jakiś czas wyjeżdżali na wieś (swoją drogą, położoną w przepięknej okolicy wśród jeziora otoczonego lasem), gdzie korzystali z internetu dzięki zewnętrznym modemom 3G. Mieli dwa – jednego używali rodzice, drugi należał do ich syna. Po krótkiej rozmowie dowiedziałam się, że korzystają z jednego abonamentu na tych dwóch różnych kartach SIM. Ja się bardzo zdziwiłam, że w ogóle jest taka możliwość, oni też nie ukrywali swojego zdziwienia – że w Polsce podobne rozwiązanie nie jest oferowane. Na szczęście powoli zaczyna się to zmieniać.

Powyżej przywołałam Wam przykład z życia Finów. Ale na pewno każdy z nas znalazł się w podobnej sytuacji. Żeby nie szukać daleko – zajrzyjmy do mojego elektronicznego podwórka. Mieszkam w mieście, w którym na co dzień korzystam z internetu stacjonarnego (jak pewnie większość z Was). Ale gdy jadę na dłużej np. do rodziny, w której domu nie ma WiFi, żeby móc pracować na laptopie radzę sobie korzystając z zewnętrznego modemu 3G. A podróżując środkami transportu z kolei używam tabletu ze slotem kart SIM. I albo wszędzie muszę mieć różne karty, albo radzić sobie przekładając je w miarę potrzeby, albo korzystać z MiFi, albo udostępniać internet z telefonu (tethering), ale to rozwiązanie nie jest moim ulubionym (pakiet danych ze smartfona szybko schodzi, a i bateria się rozładowuje). Rozwiązań jest wiele, ale tak naprawdę wszystkie nie są na tyle sensowne, co wiele kart połączonych z jednym abonamentem. Dla mnie by to było wyjście najlepsze z możliwych – wtedy wykupuję wyższy pakiet danych u jednego operatora i działam (jeszcze tylko, żeby nasze krajowe sieci zaczęły oferować sensowne pakiety danych w taryfach telefonicznych, a będzie idealnie!).

Z pomocą przychodzi nam Orange.

dodatkowa-karta-sim-orange

W ramach usługi Dodatkowa karta SIM możemy aktywować cztery dodatkowe karty, które korzystają z jednego pakietu danych karty głównej. Związane są z tym dodatkowe opłaty:
– 5 zł koszt aktywacji dodatkowej karty SIM (opłata jednorazowa),
– 5 zł abonamentu za kartę SIM (opłata stała – co miesiąc).

Dzięki temu w ramach jednego abonamentu możemy korzystać z internetu na pięciu różnych urządzeniach. Połączenia telefoniczne i wiadomości SMS/MMS na dodatkowych kartach nie działają – są zablokowane.

Jak informuje Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange, na swoim blogu:

Usługę możecie włączyć z dowolnym planem telefonicznym lub ofertą internetu mobilnego z wyjątkiem ofert mix, na kartę, Zetafon i Minutofon. Oferujemy ją jedynie w salonach Orange, własnych i partnerów. Usługa jest dostepna także dla klientów biznesowych posiadających nowe plany taryfowe: Biz 40, Biz 60, Biz 90 lub Biz 125.

Aktualizacja:

W Play od kilkunastu miesięcy działa podobna usługa – Wspólny Internet, ale wyłącznie w taryfach Play Online. Tu, w Orange, mamy do czynienia również z planami typowo telefonicznymi z pakietami danych.

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona