fot. Orange

Aplikacja Orange Finanse nie działa, i już nigdy nie będzie. Projekt wkrótce zostanie całkowicie zamknięty

Od dziś nie będzie się już dało zalogować do aplikacji mobilnej Orange Finanse. Na stronę internetową i serwis transakcyjny z tym logo również nie wejdziemy, nie zapłacimy też BLIK-iem. Klienci Orange i mBanku byli już od długich tygodni informowani, że projekt finansowy, wspólnie prowadzony przez te dwie firmy, zostanie niebawem definitywnie zamknięty.

Obecnie Orange Finanse trafia do fazy przejściowej. Wszyscy ci, którzy mają tam otwarte rachunki, mogą korzystać z serwisu Kompakt Finanse. Okres ten potrwa kilka miesięcy, po czym każdy klient będzie musiał wybrać, czy przenosi konto na platformę główną mBanku, czy też definitywnie kończy swoją przygodę z usługami tej instytucji.

Reklama

O zakończeniu współpracy Orange i mBanku w zakresie Orange Finanse wiadomo było już od długiego czasu. Wydawało się, że będzie to układ idealny – mBank miał oferować usługi bankowe i dzielić się zyskami z Orange, które było w stanie zapewnić stały napływ nowych klientów. I rzeczywiście założenie to było całkiem sprawnie realizowane. Pomarańczowi, dzięki ogromnej bazie użytkowników swoich usług, mogli swobodnie proponować im nowe, tym razem związane z bankowością. Problemem nie stał się więc deficyt klientów, a ich bierność w zarządzaniu rachunkami.

Szybko okazało się, że wielu otwierało konta w Orange Finanse tylko dla formy – bo Orange oferował je jako usługę komplementarną do innych. W większości nie korzystano z nich jako rachunku głównego, stąd aktywność na takich rachunkach była znikoma.

Ciekawe, jak będzie przedstawiać się przyszłość podobnego projektu finansowego, prowadzonego wspólnie przez Alior i T-Mobile, czyli T-Mobile Usługi Bankowe. Na razie nie słychać nic o tym, żeby Magentowi przymierzali się do rezygnacji z tego partnerstwa, więc może w bankowości po prostu wiedzie im się lepiej niż Orange? A może oczekiwania są niższe ;)

 

źródło: wirtualnemedia.pl