Oprócz Samsunga również Lenovo szykuje prezentację taniego tabletu: TB3-710I

Już za niecały tydzień w Barcelonie rozpoczną się targi MWC 2016. Spodziewajcie się zatem w najbliższych dniach wysypu informacji o produktach, których premiery spodziewamy się właśnie podczas tego wydarzenia. Wśród nich jest nadchodzący tablet Samsunga, o którym pisaliśmy tutaj, ale również Lenovo, który przeciekł właśnie do sieci wraz z najważniejszymi informacjami na swój temat.

Urządzenie póki co skrywa się pod nazwą kodową TB3-710I, ale jestem niemal pewna, że w momencie premiery zadebiutuje jako kolejny przedstawiciel serii Lenovo Tab A7. Co na ten moment wiemy o nadchodzącym sprzęcie?

Przede wszystkim to, że będzie to tania propozycja, przeznaczona przede wszystkim do niewymagających osób i/lub skierowana na kraje rozwijające się. Bo jak inaczej pomyśleć o sprzęcie, którego 7-calowy ekran będzie miał rozdzielczość 1024 x 600 pikseli, a pamięci operacyjnej będzie zaledwie 1GB RAM? A do tego wszystkiego Android w wersji… 5.1 Lollipop.

Pozostałe parametry również nie będą wróżyły nic dobrego. Na pokładzie TB3-710I znajdziemy czterordzeniowy procesor 1,3GHz, 8GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozbudowy dzięki microSD, aparat 5 Mpix oraz kamerkę 2 Mpix. Co ważne jednak, tablet zaoferuje modem 3G z możliwością wykonywania połączeń telefonicznych. Wymiary modelu mają wynosić 190 x 113 x 9,9 mm, a waga – 300 g.

Urządzenie będzie dostępne w dwóch wersjach: czarno-niebieskiej oraz czarno-żółtej. Jego premiery spodziewamy się już za tydzień.

źródło: softpedia, techgrapple