Oppo zapowiada model F1 Plus

Oppo postanowiło stworzyć zupełnie nową linię smartfonów, skierowanych do fanów mobilnej fotografii, a już w szczególności do miłośników selfie. Pierwszym jej przedstawicielem jest zaprezentowany dwa tygodnie temu model F1. Już wkrótce dołączy do niego F1 Plus, który pochwali się odrobinę lepszą specyfikacją niż pierwowzór.

Zmiany, które zapowiedziano, dotyczą wyświetlacza, pamięci operacyjnej oraz aparatu, znajdującego się na przodzie smartfona. W stosunku do Oppo F1 zwiększy się rozmiar i rozdzielczość ekranu (do 5,5 cali i Full HD, czyli 1080×1920) oraz ilość RAM (z 3 do 4 GB). Producent obiecuje też bardziej wyrafinowane doświadczenia z kamerką frontową, jednak na razie możemy się tylko domyślać, co to oznacza. Jej matryca (czyli 8 Mpix) raczej się nie zmieni, podobnie jak przysłona (f/2.0), więc Oppo pewnie skupi się na ulepszeniu oprogramowania odpowiedzialnego za uwiecznianie selfie.

Wygląda również na to, że pozostała specyfikacja będzie taka sama, jak w Oppo F1. F1 Plus powinien więc zostać wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 616 o częstotliwości taktowania 1,7 GHz, układ graficzny Adreno 405, 16 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD (slot hybrydowy, czyli 2 x SIM lub 1 x SIM + 1 x microSD), aparat główny 13 Mpix z przysłoną f/2.2, łączność LTE oraz system operacyjny ColorOS, bazujący na Androidzie 5.1 Lollipop. Ewentualnej zmianie może też ulec pojemność akumulatora, przynajmniej do 3000 mAh (z 2500 mAh).

Co ciekawe, Oppo zdradziło już cenę F1 Plus. W Indiach wyniesie ona 26990 rupii indyjskich, co w przeliczeniu na naszą walutę daje około 1635 złotych – po raz kolejny zdecydowanie za dużo, jak za taki zestaw parametrów. Możemy tylko liczyć, że producent zrobi nam podobną niespodziankę, jak w przypadku F1 i w Europie również ten smartfon będzie dostępny w niższej cenie.

Oppo F1 Oppo F1 Plus

Źródło: GSMArena