Oppo w przyszłym roku sprzeda 50 milionów smartfonów | Tabletowo.pl

Oppo w przyszłym roku sprzeda 50 milionów smartfonów

Dołącz do dyskusji 0

Oppo to chińska firma, jednak różni się bardzo od większości producentów z Państwa Środka. Jej produkty możemy oficjalnie kupić w Europie, a ceny nadal są atrakcyjne. Poza tym nie można zapominać, że pokazuje bardzo ciekawe urządzenia, jak chociażby bardzo cienki R5 lub N3 z obracanym aparatem. A jak radzą sobie, jeśli weźmiemy pod uwagę sprzedaż?

W tym roku sprzedaż Oppo wyniesie 25-30 milion urządzeń, co jest bardzo dobrym wynikiem, ale 2015 rok ma być jeszcze lepszy dla tego producenta. Według przewidywań, w przyszłym roku Chińczycy sprzedadzą około 50 milionów urządzeń, co – jak łatwo policzyć – jest wynikiem około dwukrotnie lepszym. Poza tym zamierzają się oni skupić w większym stopniu na budżetowych produktach wyposażonych w układy MediaTeka.

Według mnie najciekawsze jest to, że 35 milionów urządzeń ma być sprzedanych na rynku chińskim, a aż 15 milionów na rynkach międzynarodowych. Nie wiadomo niestety jak aktualnie wygląda ten podział, ale możemy przypuszczać, że będzie on podobny do założeń na 2015. Pokazuje to, że chińskim firmom wejście na rynek europejski może się opłacać. Miejmy nadzieję, że niedługo zrozumieją to również inni producenci, jak chociażby Xiaomi.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona