Oppo Reno (fot. Oppo)

To jednak będzie Oppo Reno Lite. Szału nie ma…

Za dokładnie tydzień, 10 kwietnia 2019 roku, Oppo zaprezentuje smartfony z (zupełnie nowej) serii Reno. W ostatnim czasie mówi się o nich dość sporo, jednak właśnie okazuje się, że model z dopiskiem „Lite” będzie wyglądał zupełnie inaczej niż nam się wydawało. W skrócie: szału nie ma.

Oppo Reno czy Oppo Reno Lite?

Zamieszanie wynika najpewniej z faktu, że producent zasugerował, iż Oppo Reno zaoferuje potrójny aparat z obiektywem peryskopowym zapewniającym 10x bezstratne przybliżenie. Z tego powodu model z podwójnym modułem na tyle i wysuwaną w dość nietypowy sposób kamerką do selfie i rozmów wideo uznaliśmy za Oppo Reno Lite.

Reklama
Oppo Reno w przezroczystym etui (fot. via Slashleaks)

Teraz z dużym prawdopodobieństwem możemy założyć, że Oppo Reno nazwany zostanie smartfon z raczej wciąż średniopółkową specyfikacją, bo obejmującą m.in. wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,4 cala, proporcjach 19,5:9 i rozdzielczości Full HD+ 2340×1080 pikseli, ośmiordzeniowy (8x Kryo 360; 10 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 710 2,2 GHz z układem graficznym Adreno 616 oraz – w zależności od wersji – 6 GB lub 8 GB RAM i 128 GB lub 256 GB pamięci wbudowanej bez możliwości rozszerzenia przy pomocy karty microSD.

Do tego Oppo Reno zaoferuje podwójny aparat główny 48 Mpix + 5 Mpix, wysuwaną z wnętrza obudowy kamerkę o rozdzielczości 16 Mpix i akumulator o pojemności 3680 mAh. Smartfon ma pracować pod kontrolą systemu ColorOS bazującego na Androidzie 9.0 Pie. Całość ma mieć wymiary 156,6×74,3×9 mm i ważyć 185 gramów.

 

Specyfikacja Oppo Reno Lite

W bazie chińskiej agencji certyfikującej TENAA pojawiły się dwa modele o oznaczeniach PCAM10 oraz PCAT10 i wszystko wskazuje na to, że są to dwa warianty Oppo Reno Lite. Sugeruje to przede wszystkim design panelu tylnego, a dokładniej sposób umieszczenia logo producenta i pozostałych napisów – podobnie to wygląda w Oppo Reno.

Jak podaje TENAA, Oppo Reno Lite wyposażono w 6,5-calowy wyświetlacz TFT o proporcjach 19,5:9 i rozdzielczości Full HD+ 2340×1080 pikseli, ośmiordzeniowy procesor o maksymalnej częstotliwości taktowania 2,1 GHz, podwójny aparat główny 16 Mpix + 2 Mpix na tyle i pojedynczą kamerkę 16 Mpix na przodzie, którą umieszczono w wycięciu w ekranie.

W zależności od wersji, Oppo Reno Lite zaoferuje 4 GB lub 6 GB RAM. Pamięć wbudowana w obu przypadkach ma charakteryzować się pojemnością 128 GB. Smartfon obsłuży też karty microSD do 256 GB. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie i zasilane jest przez akumulator o pojemności 3910 mAh. Całość ma wymiary 162×76,1×8,3 mm i waży 190 gramów.

Oppo Reno z potrójnym aparatem

Pomimo że zapanowało lekkie zamieszanie, to nie mamy podstaw sądzić, że na rynku nie pojawi się też smartfon z potrójnym aparatem, w którym jeden z obiektywów będzie charakteryzować się peryskopową budową i możliwością uzyskania 10x bezstratnego przybliżenia.

Nie wiadomo jednak, pod jaką nazwą smartfon zadebiutuje na rynku: Oppo Reno Pro, Oppo Reno Plus czy Oppo Reno Zoom? Wszystkie scenariusze są możliwe, bowiem producent zastrzegł ww. znaki towarowe w odpowiednim urzędzie patentowym.

Na koniec warto też dodać, że Oppo zapowiedziało, iż model z potrójnym aparatem zostanie też wyposażony w ośmiordzeniowy (8x Kryo 486; 7 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 855 2,84 GHz z układem graficznym Adreno 640.

Źródło: TENAA, TENAA dzięki GizmoChina