Oppo R9S zostanie wyposażony w procesor Qualcomma i technologię szybkiego ładowania Super VOOC 19

Oppo R9S zostanie wyposażony w procesor Qualcomma i technologię szybkiego ładowania Super VOOC

Wygląda na to, że Oppo R9, podobnie, jak Oppo R7, pojawi się w więcej niż tylko dwóch wariantach. Światło dzienne ujrzała własnie informacja, że producent pracuje nad modelem R9S, który ma zostać wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon oraz technologię szybkiego ładowania Super VOOC.

Oppo R9 to niekwestionowany bestseller – Chińczycy pochwalili się, że co sekundę sprzedawany jest kolejny egzemplarz, dzięki czemu do rąk klientów trafiło już ponad 7 milionów sztuk tego modelu. Nie wiemy natomiast, jakim powodzeniem cieszy się 6-calowy Oppo R9 Plus, ale najwyraźniej sporo mniejszym, skoro producent nie podaje na ten temat żadnych informacji.

Oppo szykuje jednak już kolejny smartfon z tej serii, Oppo R9S. Źródła z Chin donoszą, że procesory do tego modelu dostarczy Qualcomm. Przypomnę, że sercem Oppo R9 jest ośmiordzeniowy MediaTek Helio P10, natomiast Oppo R9 Plus ośmiordzeniowy Qualcomm Snapdragon 652. Najprawdopodobniej więc najnowszy smartfon zostanie wyposażony w ośmiordzeniowego Snapdragona 625.

Niektórzy sądzą, że jeśli w najbliższym czasie nie zadebiutuje Oppo Find 9, to producent może zdecydować się na zastosowanie czterordzeniowego Snapdragona 821 w Oppo R9S. Takie posunięcie umożliwiłoby mu konkurencję z rywalami, którzy również mają ten procesor na oku (m.in. Samsung, Asus, Google/HTC i Xiaomi). Wydaje się jednak mało prawdopodobnym posunięciem, aby na flagowca wybrano akurat model z typowo mid-range’owej serii.

W każdym razie Qualcomm ma rozpocząć dostarczanie procesorów do Oppo R9S w sierpniu, więc premiery smartfona nie powinniśmy spodziewać się wcześniej niż w tym miesiącu. Zdradzono natomiast, że kontynuowana będzie linia stylistyczna, charakterystyczna dla tej serii.

Oppo R9S ma zostać również wyposażony w technologię szybkiego ładowania Super VOOC. Jest to autorskie rozwiązanie Chińczyków, umożliwiające naładowanie akumulatora o pojemności 2500 mAh od 0 d 100% w zaledwie kwadrans (45% w 5 minut).

*Na grafice wyróżniającej render, przedstawiający koncepcję, jak może wyglądać Oppo R9S

Źródło: GizmoChina