Oppo R9S ma zadebiutować 12 września | Tabletowo.pl

Oppo R9S ma zadebiutować 12 września

Dołącz do dyskusji 0

Chociaż Oppo R9 cały czas sprzedaje się doskonale (do rąk klientów trafiło podobno już 20 milionów egzemplarzy tego modelu), to od jego premiery minęło „już” pół roku, więc przyszedł czas, aby doczekał się odświeżenia. Jego sukcesor ma zadebiutować 12 września.

Jeśli tak rzeczywiście ma być (powyższa informacja nie pochodzi bezpośrednio od producenta), to Oppo wyjątkowo udaje się trzymać w tajemnicy większość informacji na jego temat. Do tej pory wiemy bowiem tylko tyle, że Oppo R9S ma zostać wyposażony w procesor Qualcomma (mówi się o Snapdragonie 625 z układem graficznym Adreno 506) oraz technologię szybkiego ładowania Super VOOC. Dzięki tej ostatniej można naładować akumulator o pojemności 2500 mAh od 0 do 100% w zaledwie 45 minut (w smartfonie na pewno znajdzie się jednak większe ogniwo – co najmniej 2850 mAh, jak w Oppo R9).

Co ciekawe, mówi się też, że Oppo R9S ma wyglądać niego inaczej niż pozostali członkowie serii R9. Podobno Oppo zamierza zrezygnować z prostopadłych, plastikowych wstawek, które ułatwiają przepuszczanie sygnału z i do anten. Potwierdzać ma to patent, w posiadanie którego weszli niedawno Chińczycy.

Oczywiście nie jest możliwa całkowita rezygnacja z nich, jeśli chce się zastosować metalową obudowę. Jeżeli dobrze interpretuję poniższy szkic, paski antenowe miałyby biec dookoła smartfona, tuż przy miejscu styku korpusu z przednim panelem.

OPPO-no-antenna-band-design patent

Jeśli rzeczywiście tak się stanie, to Oppo R9S może nieco mniej przypominać iPhone’y z serii 66S. Podobieństwo do nich w przypadku Oppo R9 i Oppo R9S jest bowiem uderzające. Wystarczy jeden rzut oka:

Źródło: GizmoChina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona